2018 július 14.

Minden, amit a barcelonai Európa-bajnokságról tudni kell! – Az összes eredmény

Július 14. és 28. között Barcelonára figyelünk. 

eb2018magyar2018071303

 

Fontosabb cikkeink:

Magyar érdekeltségek:

– Európa-bajnokság: Bíró Attila kitűzte a célt

– Naptárat elő – Ekkor játszik női és férfi válogatottunk az Eb-n!

Férfi válogatott: Barcelona előtt legyőztük a vb-címvédőt

– Megvan női válogatottunk utazó Eb csapata!

– Íme, a férfi válogatott Eb-kerete!

Fontosabb keretek: 

Lehullt a lepel – Megvan a horvátok csapata az Eb-re

– Sok ismerős – Íme, a montenegrói csapat az Eb-re

– Számos újdonsággal, itt a görögök Eb csapata

– Íme, a szerb válogatott utazó csapata az Eb-re!

Érdekességek: 

Eddigi sikereink az Eb-k történetében

Ők fújnak Barcelonában – Íme, a játékvezetők névsora az Eb-n

– Elkészült az Európa-bajnokság uszodája

Íme, a 33. vízilabda Európa-bajnokság teljes programja

A 33. Európa-bajnokság programja:

Férfiak:

Az A-csoport végeredménye: 1. Olaszország 9 pont, 2. Magyarország 4 (21-21), 3. Németország 4 (15-27), 4. Georgia 0

A B-csoport végeredménye: 1. Spanyolország 7 pont (35-15), 2. Montenegró 7 (32-18), 3. Franciaország 3, 4. Málta 0

A C-csoport végeredménye: 1. Horvátország 9 pont, 2. Görögország 6, 3. Hollandia 3, 4. Törökország 0

A D-csoport végeredménye:  1. Szerbia 9 pont, 2. Oroszország 6, 3. Románia 3, 4. Szlovákia 0

Július 16., hétfő:

Montenegró – Franciaország 8-6 (3-1, 1-1, 2-2, 2-2)
Oroszország – Szlovákia 12-6 (3-1, 2-1, 5-1, 2-3)
Törökország – Görögország 1-27 (1-5, 0-7, 0-6, 0-9)
Grúzia-Magyarország 5-12 (1-3, 2-2, 2-3, 0-4)
Horvátország – Hollandia 15-8 ( 4-2, 3-1, 4-1, 4-4)
Németország – Olaszország 1-14 (0-2, 0-4, 0-2, 1-6)
Szerbia – Románia 11-5 (3-1, 3-1, 3-2, 2-1)
Málta – Spanyolország 4-21 (1-4, 0-5, 2-8, 1-4)

Július 18., szerda:

Horvátország – Törökország 23-2 (4-0, 7-1, 6-1, 6-0)
Németország – Grúzia 10-9 (1-3, 3-2, 3-2, 3-2)
Románia – Szlovákia 9-5 (4-1, 2-0, 2-1, 1-3)
Görögország – Hollandia 12-7 (6-3, 3-2, 2-2, 1-0)
Montenegró – Málta 17-5 (4-1, 7-0, 4-2, 2-2)
Oroszország – Szerbia 9-11 (2-3, 3-3, 1-3, 3-2)
Magyarország – Olaszország 5-12 (0-5, 4-2, 0-2, 1-3)
Spanyolország – Franciaország 7-4 (1-0, 4-1, 2-2, 0-1)

július 20., péntek:

Szerbia – Szlovákia 13-5 (5-1, 3-3, 2-1, 3-0)
Németország – Magyarország 4-4 (1-0, 0-1, 2-2, 1-1)
Törökország – Hollandia 5-22 (1-6, 1-5, 1-7, 2-4)
Grúzia – Olaszország 3-14 (0-3, 1-3, 1-5, 1-3)
Oroszország – Románia 12-7 (1-3, 4-2, 3-1, 4-1)
Málta – Franciaország 6-12 (0-3, 1-2, 3-3, 2-4)
Horvátország – Görögország 11-7 (2-0, 5-4, 3-1, 1-2)
Montenegró – Spanyolország 7-7 (3-2, 2-1, 0-3, 2-1)

Helyosztók és a nyolcközé jutásért:

Július 22., vasárnap:

A 13-16. helyért:
Georgia-Törökország 15-10 (6-3, 1-1, 3-3, 5-3)
Szlovákia-Málta 11-6 (3-2, 4-1, 2-3, 2-0)

A negyeddöntőbe jutásért:
Oroszország-Franciaország 12-9 (4-1, 4-1, 2-4, 2-3)
Magyarország-Hollandia 12-9 (5-4, 4-2, 2-1, 1-2)
Görögország -Németország 13-5 (5-3, 3-0, 2-1, 3-1)
Montenegró-Románia 15-5 (3-1, 3-1, 4-2, 5-1)

Július 24., kedd: 

15. helyért: 
Törökország-Málta 13-12 (3-1, 2-1, 0-2, 2-3, 6-5) – ötméteresekkel

13. helyért: 
Georgia-Szlovákia 8-6 (1-1, 3-3, 3-2, 1-0)

9-12. helyért:
Hollandia-Románia 12-7 (2-2, 4-1, 3-3, 3-1)
Németország-Franciaország 12-5 (4-2, 3-1, 1-1, 4-1)

Negyeddöntő: 
Spanyolország-Görögország 10-6 (2-1, 2-2, 4-0, 2-3)
Olaszország-Oroszország 11-1 (2-0, 4-0, 1-1, 4-0)
Horvátország-Montenegró 9-7 (1-2, 1-2, 4-2, 3-1)
Szerbia-Magyarország 8-5 (4-0, 1-1, 2-2, 1-2)

Július 26., csütörtök:

11. helyért:
Románia-Franciaország 10-6 (2-1, 3-3, 4-1, 1-1)

9. helyért:
Németország-Hollandia 12-11 (5-1, 4-4, 3-4, 0-2)

5-8. helyért:
Görögország-Oroszország 12-11 (5-1, 4-4, 2-4, 1-2)
Montenegró-Magyarország 7-6 (2-1, 2-1, 2-2, 1-2)

Elődöntők:
Spanyolország-Olaszország 8-7 (1-1, 3-2, 1-3, 3-1)
Szerbia-Horvátország 9-7 (5-3, 1-1, 1-1, 2-2)

Július 28., szombat:

Helyosztók:

7. helyért:
Magyarország-Oroszország 8-9 (1-2, 2-3, 1-3, 4-1)

5. helyért:
Montenegró-Görögország 6-8 (1-2, 3-3, 1-1, 1-2)

bronzmérkőzés:
Horvátország-Olaszország 10-8 (4-0, 3-5, 2-1, 1-2)

döntő:

Szerbia-Spanyolország 12-10 (0-1, 3-3, 3-2, 1-1, 5-3) – ötméteresekkel

A férfi torna végeredménye:
1. Szerbia
2. Spanyolország
3. Horvátország
4. Olaszország
5. Görögország
6. Montenegró
7. Oroszország
8. MAGYARORSZÁG
9. Németország
10. Hollandia
11. Románia
12. Franciaország
13. Grúzia
14. Szlovákia
15. Törökország
16. Málta

Nők:

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 15 pont, 2. Magyarország 12, 3. Oroszország 9, 4. Németország 6, 5. Szerbia 3, 6. Törökország 0

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 13 pont, 2. Görögország 12, 3. Olaszország 10, 4. Franciaország 6, 5. Izrael 1 (18-73), 6. Horvátország 1 (19-90)

Július 14., szombat:

Hollandia – Horvátország 21-1 (6-0, 5-0, 3-1, 7-0)
Izrael – Olaszország 2-21 (0-3, 0-6, 1-5, 1-7)
Oroszország – Törökország 35-4 (9-2, 10-2, 10-0, 6-1)
Szerbia – Németország 8-9 (3-1, 2-2, 2-4, 1-2)
Franciaország – Görögország 5-12 (1-2, 2-4, 1-3, 1-3)
Magyarország – Spanyolország 9-13 (2-3, 2-2, 1-3, 4-5)

Július 15., vasárnap:

Törökország – Magyarország 5-32 (1-8, 1-5, 1-9, 2-10)
Szerbia – Oroszország 8-27 (1-6, 0-8, 1-3, 0-10)
Izrael – Hollandia 2-20 (0-8, 0-7, 0-3, 2-2)
Horvátország – Franciaország 6-17 (1-4, 2-2, 1-6, 2-5)
Olaszország – Görögország 6-7 (2-3, 2-2, 2-1, 0-1)
Németország – Spanyolország 2-27 (2-7, 0-7, 0-7, 0-6)

Július 17., kedd:

Oroszország – Németország 27-5 (5-2, 7-1, 7-1, 8-1)
Magyarország – Szerbia 23-6 (9-1, 5-1, 5-3, 4-1)
Görögország – Horvátország 21-2 (5-1, 5-1, 5-0, 6-0)
Franciaország – Izrael 9-5 (3-1, 2-3, 3-0, 3-0, 1-1)
Hollandia–Olaszország 6–6 (1–2, 1–2, 2–0, 2–2)
Spanyolország–Törökország 32–2 (5–0, 9–0, 9–1, 9–1)

Július 19., csütörtök:

Izrael – Görögország 2-16 (0-4, 1-4, 0-4, 1-4)
Németország – Törökország 12-9 (1-1, 6-5, 2-2, 3-1)
Olaszország – Horvátország 24-3 (7-2, 6-0, 5-0, 6-1)
Hollandia – Franciaország 20-4 (6-0, 6-2, 3-1, 5-1)
Oroszország – Magyarország  7-8 (2-4, 2-2, 1-0, 2-2)
Szerbia – Spanyolország 2-26 (1-7, 0-5, 1-5, 0-9)

Július 21., szombat:

Szerbia-Törökország 9-6 (3-0, 1-0, 2-3, 3-3)
Spanyolország-Oroszország 12-11 (2-2, 4-3, 2-3, 4-3)
Magyarország-Németország 26-1 (8-0, 7-1, 4-0, 7-0)
Izrael-Horvátország 7-7 (1-0, 0-1, 2-2, 4-4)
Olaszország-Franciaország 11-3 (3-1, 2-1, 2-0, 4-1)
Hollandia-Görögország 8-7 (1-1, 1-1, 2-3, 4-2)

Július 23., hétfő:

A 11. helyért:
Horvátország-Törökország 11-6

A 9. helyért:
Izrael-Szerbia 5-6

Negyeddöntő:
Görögország-Oroszország 6-6 – ötméteresekkel  5-4
Spanyolország-Franciaország 14-5 (2-2, 5-0, 3-2, 4-1)
Hollandia-Németország 22-2 (6-0, 8-0, 3-1, 5-1)

Július 25., szerda:

5-8. helyért:
Olaszország-Németország 17-2 (4-0, 6-0, 4-0, 3-2)
Oroszország-Franciaország 13-10 (4-1, 3-1, 4-5, 2-3)

Elődöntő:
Hollandia – Magyarország 8-7 (2-1, 3-3, 2-1, 1-2)
Görögország – Spanyolország 11-9 (1-1, 4-1, 4-4, 2-3)

Július 27., péntek: 

7. helyért:
Franciaország-Németország 13-5 (3-1, 1-1, 4-2, 5-1)

az 5. helyért:
Oroszország-Olaszország 14-8 (3-3, 5-3, 5-1, 1-1)

bronzmérkőzés:
Spanyolország-Magyarország 12-6 (5-1, 1-2, 4-0, 2-3)

döntő:
Hollandia-Görögország 6-4 (2-1, 2-2, 1-0, 1-1)

A női torna végeredménye:
1. Hollandia
2. Görögország
3. Spanyolország
4. MAGYARORSZÁG
5. Oroszország
6. Olaszország
7. Franciaország
8. Németország
9. Szerbia
10. Izrael
11. Horvátország
12. Törökország

Fotó: LEN / facebook



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek