2015 július 04.

Universiade, férfiak: Döntetlen Ausztrália ellen

A magyar válogatott 8-8as döntetlent játszott Ausztrália ellen második csoportmeccsén. Következnek a hollandok, hétfőn.2015 universiade csapatkep01

A felforgatott csoportban – mint ismert, Szingapúr visszalépett, így két csoportot összevontak – győzelemmel kezdett a magyar férfiválogatott a 28. nyári Universiadén, Dél-Koreában. Az olaszok elleni diadal után Ausztrália következett. Első gólunkat Bátori Bence lőtte, de az ellenfél rendre egyenlített. A második negyedre Barabás került a kapuba Bisztritsányi helyett, félidőben 5-5 volt. Ezután Chilko, Halek, majd a negyedik negyedben Bátori is betalált, már 8-5-re vezettünk. Ezt követően azonban leállt a gépezet, az ausztrálok egyenlíteni tudtak, így alakult ki a 8-8-as döntetlen. Folytatás hétfőn, Hollandia ellen.

28. Nyári Universiade, Kvangdzsu, Dél-Korea

Férfi vízilabdatorna, 2. csoportmeccs:

Magyarország – Ausztrália 8-8 (4-3, 1-2, 2-0, 1-3)

Magyarország:
Bisztritsányi – Sántavy, Bátori 2, Jansik Sz. 1, Illés, Chilkó 2, Szentesi. Cserék: Barabás (kapus), Sedlmayer 1, Zalánki, Kovács G. 1, Lőrincz, Halek 1.

Szövetségi kapitány: Vincze Balázs

Ausztrália: Hrysanthos – Marshall 2, L. Edwards 1, Skinner, Mackay, Sindone, B. Edwards 2. Cserék: Pethick, Perrott 1, Lambie, Ford, Brooks 2, Cocokios.

Szövetségi kapitány: Slobodan Macics