2015 június 16.

Bakui ifi Eb: Nagy-Britannia kipipálva, jöhet a négy közé jutás

Újabb könnyed győzelemmel biztosította be nyolc közé jutását a lány ifiválogatott Bakuban. Ötödik meccsén 16-4-re verte a briteket.Urvári Lili Rita; Krukenberg, Lynn

Urvári (fehérben) egy góllal járult hozzá a győzelemhez (Fotó: MOB)

A csoportmérkőzések zárásaként Nagy-Britannia legjobbjaival találkoztak a lányok a bakui ifjúsági Európa-bajnokságon. Kezdés előtt is lehetett tudni, nem jelenthet gondot a szigetországiak felülmúlása, és szerencsére ez így is lett. Különösen Vályi volt elemében, aki öt gólt dobott. Az eleje kicsit nehézkesen indult, félidőben még csak 7-5 volt, de aztán nem volt megállás. A vége 16-4 lett, és a csoport harmadik helye, körbeverések után, a görögök és a hollandok mögött, azonos pontszámmal.

Amennyiben érvényesül a papírforma, és a másik csoportban a spanyolok legyőzik a franciákat a ma esti mérkőzésen, akkor holnap helyi idő szerint 12.15-től velük játszunk. A négy közé jutás lesz a tét.