2014 szeptember 11.

U19-es női Eb: Elődöntős a magyar válogatott

Női U19-es válogatottunk bejutott az Eb elődöntőjében miután három góllal is legyőzte a bivalyerős oroszokat. Szombaton így már a döntőbejutás lesz a tét a csajoknak…2014 u19es noi eb08
Az oroszok csoportgyőztesként meneteltek be a legjobb nyolc közé, míg nekünk csoportmásodikként tegnap a svájciakat kellett verni a negyeddöntőbe kerülésért.

A mai mérkőzésen a fordulásra már kettő is volt az orony előny, innen jött vissza a magyar csapat. A harmadik negyed kétgólos hátrányból indult, de hajrára – 5-7-ről – ismét szoros lett a találkozó, hiszen feljöttünk 7-7-re. Innen azonban egyik csapatnak sem sikerült elmozdulni, hiszen nagyon jól védekezett mind két gárda, így a záróakkord előtt döntetlen volt az állás.

Az utolsó nyolc percben Gurisattinak tettük be, aki jól centerezett és már vezettünk is 8-7-re. Rögtön jött a válasz Sherzanthova révén, aki előnyből talált be, 8-8. Horváth Brigitta ezután egy ötösből 9-8-ra módosította az állást, majd már kettővel vezettünk. Az utolsó percben pedig egy időkérés után, jól játszottuk meg a fórt és már három volt közte. Ez maradt a vége, így 11-8-ra győzött a csapat és jutott be az elődöntőbe!

Női U19-es Eb, negyeddöntő:

Magyarország – Oroszország 11-8 (1-4, 3-2, 3-1, 4-1)
Gólszerzők: Gurisatti 4, Horváth 4, Sikter 1, Kuna 1, Azumah 1 illetve Serzhantova 3, Kravchenko 2, Kolmakova 1, Koryakina 1, Ryzhkova 1.