2014 november 09.

Regionális Liga: Nagy rangadót nyert a Rijeka

A Regionális Liga 6. fordulójában két veretlen együttes találkozott. A Rijeka hazai pályán fogadta a Kragujevácot. A mérkőzésen a horvát együttes kitett magáért, hiszen Sukno vezérletével hét góllal jobbnak bizonyult szerb riválisánál.

2014-2014 primorje sukno

A meccs legjobbja Sandro Sukno volt, aki négy gólt is dobott (Fotó: Lucio Vidotto)

Továbbra is őrzi 100%-os mérlegét a Rijeka. A tegnapi napon a csoportjában még pontot nem vesztő Kragujevácot fogadta. A mérkőzés első negyedében még 1-1 volt az állás, ám utána egy rövidzárlatot kihasznált a horvát együttes és 5-0-ra elhúzott, így a nagyszünetben már 6-1 volt az állás. A fordulás után még rátettek egy lapáttal és a végén magabiztosan 14-7-re nyertek. A mérkőzés legeredményesebbje a horvát válogatott Sandro Sukno volt, aki négy gólt is dobott.

Az A -jelű nyolcasban a Mladost is győzött, így maradt a harmadik, a másik csoportban az ex-Vasasos, Miho Boskovics együttese, a Jug könnyedén nyert a Kotor ellen, így ők is hibátlanul vezetik a csoportjukat.

Regionális Liga, 6. forduló, eredmények:

Primorje EB Rijeka – VK Radnicki Kragujevac  14-7 (1-1, 5-0, 5-3, 3-3)
Gólszerzők: Sandro Sukno 4, Cosmin Radu 2, Andelo Setka 2, Xavi Garcia 2, Duje Peros, Petar Muslim, Marko Elez, Ivan Buljubasic illetve Josip Vrlic 3, Srdjan Vuksanovic 2, Milos Milisic, Marko Petkovic.

HAVK Mladost Zagreb – Budva 14-9 (3-3, 2-3, 5-2, 4-1)

Mornar BS – Jadran Herceg Novi 11-4 (3-1, 1-2, 2-1, 5-0)

VK Primorac Kotor – Jug CO Dubrovnik 9-16 (2-5, 1-3, 4-5, 2-3)

Partizan Raiffeisen Belgrad – OVK POSK 13-3 (4-2, 2-0, 6-0, 1-1)

Jadran Split – AVK Branik 14-10 (3-0, 4-5, 5-2, 2-3)