2016 január 21.

Döntős női válogatottunk az Eb-n!

Öt góllal legyőzte Bíró Attila csapata az olasz válogatott a belgrádi Eb elődöntőjében. A mérkőzésen a kapusteljesítmény és a védekezés kifogástalan volt, ahogy a támadójáték is. A fináléban Hollandia vár a csapatra.

noi valogatott MTI Koszticsak Szilard

Nem is olyan régen, az Univer Kupán futott össze a két válogatott, akkor győztünk a taljánok ellen. Most hasonlóan kezdtünk Keszthelyi ütemtelenül lőtt Gorlero kapujába, majd Kisteleki úszott meg, aki a rövidbe pattintott, 2-0. Hátul Gangl jól zárt, két-három bravúros védése is volt. Az első negyed vége felé Garibotti akcióból megszerezte az olaszok első gólját, 2-1. A második nyolc perc elején Illés parádézott, kettőt is lőtt, majd Garibotti ismét visszaállította a közte kettőt. A folytatásban is tartottuk előnyünket, így 5-3-ról várhattunk a harmadik nyolc percet.

A fordulás után csak egy csapat volt csak a vízben, az pedig a magyar volt. Nagyon pontosan védekeztünk és támadásaink is ültek. Czigány távolról volt eredményes, míg Keszthelyi és Illés is villant, így ötgólos előnyről, 8-3-ról várhattuk az utolsó negyedet. A záróakkordban Garibotti szépített, de Bujka Barbara tudott rá válaszolni. A hajrában még egy-egy gól esett, így 10-5-re győztünk.

Holnap Hollandiával játszik a csapat az Eb döntőjében (20.15-től). Legutóbb 2001-ben Budapesten volt a csapat finalista, akkor nyert is.

Vízilabda Eb elődöntő:

Magyarország–Olaszország 10–5 (2–1, 3–2, 3–0, 2–2)
Vezette: Alexandrescu (román), Koganov (azeri)

Magyarország: Gangl – Antal, Kisteleki H. 2, Szücs G., Keszthelyi 2, Bujka 2, Garda. Csere: Takács O., Czigány 1, Illés 3, Tóth I., Csabai. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Olaszország: Gorlero – Garibotti 2, Radicchi 1, Aiello, di Mario, Emmolo 1, Frassinetti. Csere: Tabani, Queirolo, Bianconi 1, Pomeri, Cotti. Szövetségi kapitány: Fabio Conti

Gól/emberelőny: 1/7, ill. 1/9
Gól/kettős emberelőny: 1/1, ill. 0/1