2016 július 13.

Montenegró jobban bírta a hajrát

Felkészülési mérkőzést játszott egymással a montenegrói és a görög válogatott, ahol az utolsó negyed döntött.

FOTO:SAPURIC

Nagy volt a harc (Fotó: Suparic /wpolo.me)

A szerbiai tornára Montenegró a görögökkel melegített, Niksics városában csaptak össze egymással a felek. A vb bronzérmes csak egyszer vezetett a találkozón, az elején Vlahopulosz révén, de még az első negyedben megfordított a mérkőzést Vladimir Gojkovics csapata, Ivovics majd Darko Brguljan volt eredményes, 2-1. A záróakkordra egygólos montenegrói vezetéssel fordulhattak a csapatok, ekkor 6-5 volt az állás. Ekkor Paskovics villant, de a túloldalon még válaszolni tudott rá Pontikeasz, 7-6. A hajrá azonban a hazaiaknak sikerült jobban Paskovics meglőtte a harmadik gólját, és Draskovics is betalált, a vége így 9-6-os montenegrói siker lett.

A hétvégén mindkét válogatott Bor városába hivatalos, ahol nyolc csapatos felkészülési tornát rendeznek.

Barátságos mérkőzés (Montenegró, Niksics):

Montenegró-Görögország 9-6 (2-1, 2-2, 2-2, 3-1)
vezette: Duraskovics, Ivanovski, 800 néző

Montenegró: Radics, Drasko Brguljan, Paskovics 3, Petrovics, Darko Brguljan 1, Radovics 2, Mladjan Janovics 1, Draskovics 1, Ivovics 1, Misics, Klikovac, Jokics, Lazovics, Pjesivac.

Görögország: Flegkasz, Mylonakisz 1, Dervisis, Genidunis, Solonakis, Pontikeasz 1, Afroudakisz, Delakasz 1, Mourikisz 1, Kolomvosz, Gounasz 1, Vlachopulosz 1, Gainopulosz, Argyropoylosz.

A nagyszabású felkészülési torna programja Bor városában:

1. nap, július 14.:

A-csoport

17.30 Franciaország-Spanyolország

20.00 Szerbia-Görögország

B-csoport

15.30 Brazília-Japán

18.30 Olaszország-Montenegró

2. nap, július 15.:

Délelőtt:

A-csoport

12.00 Szerbia-Franciaország

13.30 Görögország-Spanyolország

B-csoport

9.00 Montenegró-Brazília

10.30 Olaszország-Japán

Délután:

A-csoport

18.30 Franciaország-Görögország

20.00 Spanyolország-Szerbia

B-csoport

15.30 Japán-Montenegró

17.00 Olaszország-Brazília

3. nap, július 16., elődöntők (további helyosztók):

5. helyért

15.30 A4 – B3

17.00 B4 – A3

Elődöntők:

18.30 A2 – B1

20.00 B2 – A1

4. nap, július 17.:

helyosztók

9.00 7. helyért

10.30 ötödik helyért

12.00 harmadik helyért

13.30 döntő



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek