2014 december 02.

Holnaptól az úszóké a főszerep Dohában

Szerdán magyar idő szerint 7 óra 30 perckor kezdetét veszi a dohai rövid pályás úszó-világbajnokság, amelyen a sportági hagyományoknak megfelelően ismét népes magyar csapat áll rajthoz, méghozzá kimondottan szép reményekkel. A nyitó nap délelőttjén mindjárt vízbe csobban két húzónevünk, Hosszú Katinka, valamint Gyurta Dániel.

uszi

Hamad Aquatic Center, Doha

A VILÁGBAJNOKSÁG MENETRENDJE

December 3.

előfutamok (7.30)

200 m férfi gyors (Bernek Péter, Kozma Dominik), 50 m női mell (Gyurinovics Fanni), 100 m férfi hát (Balog Gábor, Bernek Péter), 200 m női pillangó (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána), 100 m férfi mell (Gyurta Dániel, Horváth Dávid), 100 m női hát (Hosszú Katinka, Késely Ajna), 100 m férfi pillangó (Biczó Bence, Szabó Norbert), 400 m női vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna), 4×100 m férfi gyorsváltó, 4×200 m női gyorsváltó (magyar válogatott)

döntők, elődöntők (16.00)

200 m férfi gyors (döntő), 50 m női mell (elődöntő), 100 m férfi hát (ed), 200 m női pillangó (d), 100 m férfi mell (ed), 100 m női hát (ed), 100 m férfi pillangó (ed), 400 m női vegyes (d), 4×100 m férfi gyorsváltó (d), 4×200 m női gyorsváltó (d)

December 4.

előfutamok (7.30)

4×50 m férfi vegyes váltó, 100 m női gyors (Gyurinovics Fanni, Késely Ajna), 400 m férfi vegyes (Grátz Benjámin, Verrasztó Dávid), 50 m női pillangó (Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliána), 50 m férfi gyors (Holoda Péter, Kozma Dominik), 100 m női vegyes (Hosszú Katinka), 4×200 m férfi gyorsváltó, 4×50 m mix vegyes  váltó (magyar válogatott), 800 m női gyors – lassú futamok

döntők, elődöntők (16.00)

4×50 m férfi vegyes váltó (döntő), 100 m női gyors (elődöntő), 400 m férfi vegyes (d), 50 m női mell (d), 100 m férfi hát (d), 50 m női pillangó (ed), 50 m férfi gyors (ed), 100 m női hát (d), 100 m férfi mell (d), 100 m női vegyes (ed), 100 m férfi pillangó (d), 800 m női gyors – gyors futam (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka), 4×200 m férfi gyorsváltó (d), 4×50 m mix vegyes váltó (d)

December 5.

előfutamok (7.30)

4×50 m női vegyes váltó, 50 m férfi hát (Balog Gábor), 200 m női hát (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn), 50 m férfi pillangó (Holoda Péter, Kenderesi Tamás), 100 m női mell (Gyurinovics Fanni), 400 m férfi gyors (Bernek Péter, Gyurta Gergely), 200 m férfi vegyes (Grátz Benjámin, Verrasztó Dávid), 400 m női gyors (Hosszú Katinka, Kapás Boglárka), 200 m férfi mell (Gyurta Dániel, Horváth Dávid), 4×100 m női gyorsváltó

döntők, elődöntők

4×50 m női vegyes váltó (döntő), 50 m férfi hát (elődöntő), 100 m női gyors (d), 50 m férfi pillangó (ed), 200 m női hát (d), 200 m férfi mell (d), 50 m női pillangó (d), 400 m férfi gyors (d), 100 m női mell (ed), 100 m női vegyes (d), 50 m férfi gyors (d), 400 m női gyors (d), 200 m férfi vegyes (d), 4×100 m női gyorsváltó (d)

December 6.

előfutamok (7.30)

4×50 m férfi gyorsváltó, 50 m női hát (Hosszú Katinka, Késely Ajna), 100 m férfi gyors (Holoda Péter, Kozma Dominik), 50 m női gyors (Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna), 100 m férfi vegyes (Földházi Dávid, Holoda Péter), 100 m női pillangó (Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliána), 200 m női vegyes (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn), 50 m férfi mell (Horváth Dávid), 4×50 m mix gyorsváltó (magyar válogatott)

döntők, elődöntők (16.00)

4×50 m férfi gyorsváltó (döntő), 100 m női mell (d), 50 m férfi hát (d), 50 m női hát (elődöntő), 100 m férfi gyors (ed), 50 m női gyors (ed), 50 m férfi pillangó (d), 100 m női pillangó (ed), 100 m férfi vegyes (ed), 200 m női vegyes (d), 50 m férfi mell (ed), 4×50 m mix gyorsváltó (d)

December 7.

előfutamok (7.30)

4×50 m női gyorsváltó, 200 m férfi hát (Balog Gábor, Bernek Péter), 200 m női mell (Gyurinovics Fanni), 200 m férfi pillangó (Biczó Bence, Verrasztó Dávid), 200 m női gyors (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn), 4×100 m férfi vegyes váltó (magyar válogatott), 4×100 m női vegyes váltó, 1500 m férfi gyors – lassú futamok (Dudás Dániel)

döntők (16.00)

4×50 m női gyorsváltó, 100 m férfi gyors, 50 m női hát, 200 m férfi hát, 200 m női mell, 100 m férfi vegyes, 100 m női pillangó, 50 m férfi mell, 50 m női gyors, 200 m férfi pillangó, 1500 m férfi gyors – gyors futam (Gyurta Gergely), 200 m női gyors, 4×100 m férfi vegyes váltó, 4×100 m női vegyes váltó

 

Forrás: nso

V. A.

 



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek