2018 augusztus 20.

Fiú utánpótlás: nem dől meg idén sem a jó sorozat

Az idei évben sem zárunk nagy tornát érem nélkül.

IMG_8783

Utoljára 2013-ban fordult elő, hogy az aktuális két világverseny egyikén sem szerzett érmet a magyar válogatott. Azóta azonban minden esztendőben jut egy medália csapatainknak.

Ne feledjük, még előttünk van a minszki U19-es Eb, ahol még dobogóra állhat a Tóth Kálmán vezette együttesünk. Érdekesség, hogy utoljára 2014-ben fordult elő ez.

Év Esemény Korosztály Csapat helyszín helyezés
2012 U19-es Európa-bajnokság 1993-as és később születettek Kapusok: Bendes Viktor, Molnár Dávid Mezőnyjátékosok: Bedő Krisztián, Boros Tamás, Csapó Miklós, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Német Toni, Palotás Gergely, Sánta Dániel, Sedlmayer Tamás, Telegdy András, Tóth Bendegúz  Canet en Roussillon (Franciaország) 6. hely
2012  U18-as világbajnokság  1994-es és később születettek Kapusok: György Dávid, Péterfy Mihály Mezőnyjáékosok: Berta József, Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Manhercz Krisztián, Német Toni, Sánta Dániel, Sedlmayer Tamás,  Szabó Bendegúz, Telegdy András, Zalánki Gergő  Perth (Ausztrália)  2. hely
2013  U17-es Európa-bajnokság  1996-os és később születettek Kapusok: Molnár Benedek, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Csacsovszky Erik, Hornyák Olivér, Hullmann Kristóf, Kis Kristóf Szeif, Manhercz Krisztián, Pellei Frank, Sélley Rauscher Domonkos, Szatmári Kristóf, Tóth Kristóf, Vadovics Viktor, Vogel Simon
 Gzira (Málta)  4. hely
2013  U20-as világbajnokság  1993-as és később születettek Kapusok: Bendes J. Viktor, György Dávid
Mezőnyjátékosok: Bedő Krisztián, Berta József, Csapó Miklós, Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Manhercz Krisztián, Német Toni, Sedlmayer Tamás, Szabó Bendegúz, Telegdy András
 Szombathely (Magyarország)  4. hely
2014  U18-as világbajnokság  1996-os és később születettek Kapusok: Molnár Benedek, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Csacsovszky Erik, Hornyák Olivér, Kiss Kristóf Szeif, Lovas Péter, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Pellei Frank, Szatmári Kristóf, Tóth Kristóf, Vadovics Viktor, Vogel Simon
  Isztambul (Törökország)  1. hely
2014  U19-es Európa-bajnokság  1995-ös és később születettek Kapusok: György Dávid, Kardos Gergely
Mezőnyjátékosok: Horváth Zsombor, Kalanovics Balázs, Keresztúri Márton, Kolozsi Marcell, Kovács Gergő, Kovács Zoltán, Manhercz Krisztián, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Szedmák Dávid, Zalánki Gergő
 Tbiliszi (Grúzia)  2. hely
2015  U20-as világbajnokság  1995-ös és később születettek Kapusok: Kardos Gergely, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Kalanovics Balázs, Kovács Gergő, Kolozsi Marcell, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Vogel Simon, Zalánki Gergő
 Almati (Kazahsztán)  3. hely
2015  U17-es Bakui Európa-játékok  1998-as és később születettek Kapusok: Bányai Márk, Dévai Kristóf
Mezőnyjátékosok: Burián Gergő, Fekete Gergő, Kardos Alexander, Korbán Richárd, Kósa Balázs, Nagy Ádám, Sebestyén Balázs, Sugár Péter, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Loránd
  Baku (Azerbajdzsán)  7. hely
2016  U18-as világbajnokság  1998-os és később születettek Kapusok: Bányai Márk, Leposa Gábor
Mezőnyjátékosok: Baksa Benedek, Burián Gergő, Fekete Gergő, Kardos Alexander, Kósa Balázs, Lukács Ábel, Nagy Ádám, Sugár Péter, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Lóránd
  Podgorica (Montenegró)  3. hely
2016  U19-es Európa-bajnokság  1997-es és később születettek Kapusok:  Sólyomvári Márton, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Biros Barnabás, Burián Gergely, Csacsovszky Erik, Lukács Dorián, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Sélley-Rauscher Domonkos, Simon Henrik, Szatmári Kristóf, Teleki András, Vadovics Viktor
  Alphen (Hollandia)  7. hely
2017 U20-as világbajnokság 1997-es és később születettek Kapusok: Csiszár Boldizsár, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Burián Gergely, Csacsovszky Erik, Lukács Dorián, Nagy Ádám, Manhercz Krisztián, Simon Henrik, Sélley-Rauscher Domonkos, Szatmári Kristóf, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Lóránd
Belgrád (Szerbia) 4. hely
2017 U17-es Európa-bajnokság 2000-es és később születettek Kapusok: Grieszbacher Márk, Lampert Márk
Mezőnyjátékosok: Fodor Olivér, Schmölcz Norman, Dala Döme, Konarik Ákos, Szőke Benedek, Fekete Gergő, Bóbis Botond, Tóth Gyula, Szieben László, Vékony Ákos, Baksa Benedek. Tartalék: Bihácsi Bence, Sziládi Kristóf.
Gzira(Málta)  3. hely
2018 U18-as világbjnokság 2000-es és később születettek Kapusok: Grieszbacher Márk, Korom Dániel Mezőnyjátékosok: Baksa Benedek, Bóbis Botond, Csorba Tamás, Dala Döme, Ekler Bendegúz, Fekete Gergő, Fodor Olivér, Schmölcz Norman, Szeghalmi Zsombor, Szieben László, Vékony Ákos Szombathely (Magyarország) 3. hely
2018 U19-es Európa-bajnokság 1999-es és később születettek augusztus 26.- szeptember 2. között rendezik Minszk (Fehéroroszország)

 



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek