2015 június 26.

Világliga: Előre az elődöntőért

Megkezdődik az egyenes kieséses szakasz a világligán. Mai ellenfelünket harmadszor győzhetjük le az évben…

Nagy Viktor védéseire ma is nagy szükség lehet (Fotó: Al Bello/Getty Images)

Ha a brazil és a kínai meccset nézzük, nem lehet panasz a játékra, a horvátok ellen akadozott a gépezet, de belefért. Kicsit összegeztünk a csoportmeccsek után, és előre is tekintettünk.

Hosi a legjobb gólvágónk:

Érdekesség, hogy a tegnapi meccsen arattuk a legnagyobb különbségű győzelmünket, hiszen tizenhárom góllal nyertünk a brazilok ellen, de a legtöbb gólt Kínának dobtuk, tizennyolcat. A gólarányunk plusz huszas. 46 találatot lőttük, huszonhatot kaptunk. Hosnyánszky kilenc góllal a legeredményesebb magyar. A kínaiaknak, a horvátoknak és a braziloknak is hármat-hármat-hármat lőtt. Ha már a góloknál tartunk.: Az egy meccsen lőtt legtöbb gól, az ősztől a Vasasban játszó Delgado jegyezte, és az egykoron a Szegeden játszó Younger, ők ötször voltak eredményesek.

Jó a mérlegünk az amerikaiak ellen:

Mai ellenfelünk játéka fekszik nekünk, ezt mutatják az eredmények is. Mióta Benedek Tibor a szövetségi kapitány egyszer szenvedtünk vereséget az amerikaiaktól, még 2013-ban a világliga cseljabinszki csoportkörében, de akkor is ötméteresekkel kaptunk ki. Tavaly négyszer találkoztunk, mindannyiszor győztesen hagytuk el a medencét. Az idén kétszer csapott össze a két válogatott. Először a Volvo-kupán, ahol tíz góllal kerekedtünk felül ellenfelünkön, majd a Settecolli-n, itt már szorosabb volt, de hat góllal nyertünk. A magyar válogatott ma 17:20-tól  nagy lépsét tehet a harmadik győzelem felé az évben. A mérkőzést a Digi Sport élőben közvetíti majd.

Olvasóink is bizakodnak:

Még a világliga kezdete előtt indítottunk el egy szavazómodult oldalunkon. Jelenthetjük, hogy nagy sikernek örvend. Több százan voksoltak kérdésünkre, és majd a szavazók kétharmada gondolja úgy, hogy a magyar válogatott fogja megnyerni a tornát. A válaszadók 20%-a látja úgy, hogy a szerbek, 8%-a pedig, hogy a horvátok nyerik a sorozatot. Elenyésző szavazatot kapott az olasz válogatott. Apropó olaszok és horvátok, ma biztos, hogy az egyik együttes szomorú lesz, hiszen már a negyeddöntőben összecsapnak.

[socialpoll id=”2278684″]

A mai program:

16.00: Brazília (2A) – Ausztrália (3B)
17.20: Magyarország (1A) – USA (4B)
18.40:  Horvátország (3A) – Olaszország (2B)
20.00: Kína (4A) – Szerbia (1B)

Emlékeztető: ( a világliga csoportköre)

Magyarország – Brazília 16-3 (3-1, 6-1, 4-1, 3-0)
Gólszerzők: Hosnyánszky 3, Salamon 3, Erdélyi 2, Varga Dénes 2, Hárai 2, Vámos 2, Varga Dániel 1, Madaras 1 ill. Perrone 2, Santos 1

Magyarország – Horvátország 12-15 (2-5, 3-4, 3-3, 4-3)
G.: Madaras, Hosnyánszky, Vámos 3-3, Varga Dénes 2, Hárai, ill. Petkovics, Sukno 4-4, Loncsar, Jokovics 2-2, Bukics, Vukicsevics, Buslje

Magyarország – Kína 18-8 (4-2, 5-1, 3-5, 6-0)
Gólszerzők: Hosnyánszky 3, Varga Dénes 3, Vámos 3, Hárai 2, Madaras 2, Erdélyi 2, Salamon 2, Gór-Nagy 1, ill. Dong 3, N. Liang 3, Zhang 2