2016 február 29.

Uszonyosúszó vk: Remek eredmények

A magyar uszonyosúszók az egri világkupán szenzációsan teljesítettek, hiszen tizennégy arannyal, nyolc ezüsttel és nyolc bronzéremmel messze túlszárnyalták az előztes elvárásokat. 

uszonyosvk2016

A nem olimpiai sportágak sajtószolgálatának hétfői tájékoztatása szerint a tavaly három világbajnoki címet nyert Senánszky 100 méter uszonyos gyorson 46.65 másodperces világcsúcsot állított fel, e mellett 200 gyorson is győzött. A debreceni sportoló három arannyal zárta a versenyt, mivel 50 gyorson is a legjobb volt, még szombaton.
Mellette a felnőtteknél Kosina Gergő szerzett aranyérmet vasárnap, méghozzá 200 uszonyos gyorson, míg 100 gyorson másodikként ért célba.

A junioroknál Hamlin Dorothy két győzelmet aratott, s ebben korosztályban született még két győzelem a zárónapon.
A hazai úszók összességében 14 első hely mellett nyolc-nyolc második és harmadik helyezést értek el az egri Világkupán, ezzel – a szövetség értékelése szerint – messze túlszárnyalták az előzetes várakozásokat.

A második nap magyaros eredményei: (akik az első nyolc helyen végeztek)

100 m felszíni úszás (felnőtt nő): 7. Károlyi Csilla, 8. Dudás Zita.
100 m felszíni úszás (junior fiú): 3. Kádár-Németh Kristóf
100 m uszonyos gyors (felnőtt férfi): 2. Kosina Gergő, 5. Balog Gábor, 8. Takács Krisztián.
100 m uszonyos gyors (felnőtt nő): 1. Senánszky Petra – új világcsúcs, 7. Kovács Zsófia
100 m uszonyos gyors (junior fiú): 2. Stadler Bence, 3. Fazekas András.
100 m uszonyos gyors (junior lány): 1. Hamlin Dorothy, 3. Kiss Blanka, 4. Szűcs Rebeka.
400 m felszíni úszás (felnőtt férfi): 3. Kanyó Dénes
400 m felszíni úszás (junior fiú): 1. Mozsár Alex, 8. Semostyán Róbert
400 m felszíni úszás (junior lány): 7. Szabó Anita
1500 m felszíni úszás (junior lány): 8. Nyilas Adél
50 m felszíni úszás (felnőtt nő): 4. Károlyi Csilla, 5. Dudás Zita
50 m felszíni úszás (junior lány): 6. Blaszák Lilla
200 m uszonyos gyors (felnőtt ffi): 1. Kosina Gergő
200 m uszonyos gyors (felnőtt nő): 1. Senánszky Petra
200 m uszonyos gyors (junior fiú): 1. Stadler Bence, 2.Fazekas András
200 m uszonyos gyors (junior lány): 1. Hamlin Dorothy, 2. Kiss Blanka
4×100 m felszíni úszás (felnőtt férfi): 5. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE
4×100 m felszíni úszás (felnőtt nő): 3. Debreceni Búvárklub – új országos csúcs
4×100 m felszíni úszás (junior fiú): 5. Bácsvíz-KVSC, 8. Amphora Búvárklub

Az első nap magyaror eredményei: 
50 m búvárúszás (felnőtt nő): 8. Dudás Zita
800 m felszíni úszás (felnőtt ffi): 2. Kanyó Dénes, 5. Gruber Kornél.
800 m felszíni úszás (junior fiú): 1. Mozsár Alex
800 m felszíni úszás (junior lány): 5. Hajnács Lili
400 m búvárúszás (felnőtt ffi): 8. Mozsár Alex
400 m búvárúszás (felnőtt nő): 8. Kovács Zsófia
4×50 m uszonyos gyors váltó (felnőtt ffi): 1. Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE, 7. Amphora Búvárklub
4×50 m uszonyos gyors váltó (felnőtt nő): 1. Debreceni Búvárklub, 7. Amphora Búvárklub
50 m uszonyos gyors (felnőtt ffi): 1. Takács Krisztián, 2. Balogh Gábor, 3. Kosina Gergő
50 m uszonyos gyors (felnőtt nő): 1. Senánszky Petra
50 m uszonyos gyors (junior fiú): 3. Fazekas András, 8. Kocsis Marcell
50 m uszonyos gyors (junior lány): 1. Szabó Anita, 2. Hamlin Dorothy
200 m felszíni úszás (felnőtt nő): 4. Károlyi Csilla
200 m felszíni úszás (junior fiú): 5. Mozsár Alex, 8. Kádár-Németh Kristóf
200 m felszíni úszás (junior lány): 3. Szabó Anita
100 m búvárúszás (felnőtt nő): 8. Kovács Zsófia
1500 m felszíni úszás (felnőtt ffi): 1. Hamlin Matthew, 2. Kosara Géza, 4. Semostyán Róbert, 5. Dimák Dávid

MTI / buvar.hu



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek