2015 július 07.

Universiade: Nincs meg az első győzelem, vereség az amerikaiaktól is

Női válogatottunk a nem éppen gyenge amerikaiak ellen próbálta megszerezni első győzelmét az Universiadén. A siker nem jött össze, holnap a franciákkal szemben javíthat a csapat.

2015 universiade nok

Az olaszok és az ausztrálok után most az amerikaiaktól szenvedett kétgólos vereséget női válogatottunk.

Az első negyedben gólpárbajából nem mi jöttünk ki jobban. bár jól kezdtünk, Pengő Nikolett kettőt is rámolt. Válaszként jött négy amerikai gól ebben a nyolc percben, 2-4. A második negyedben többször visszajöttünk egy találatra, ám a félidőben, Klass révén 7-5-re mentek az amik.

A fordulás után Neushul elemében volt, az öszesen hat gólt szerző játékos elintézte a magyar válogatottat. Három góljára, csak Polák tudott válaszolni centerből. A záróakkordban két szépségtapaszra futotta a csapattól, így kialakítva a 8-10-es végeredményt.

Universiade, csoportmeccs:

Magyarország – USA 8 – 10 (2-4, 3-3, 1-3, 0-2)
Gólszerzők: Pengő 3, Gémes 2, Polák 2, Kövesdi 1 ill. Neushul 6, Klass 2, Jackovich 1, Berggren 1