2014 szeptember 14.

U19-es Eb: Egy gól döntött – Negyedik helyen végzett a magyar válogatott

A magyar válogatott a bronzmeccsen egy góllal kapott ki egy szoros, küzdelmes mérkőzésen a spanyoloktól, így a negyedik helyen végzett az U19-es római Eb-n.
2014 u19es noi eb10
Az első negyedben már 2-1-re is vezetett a spanyol csapat, mikor egy ötméteresből kiegyenlítettünk a hajrában pedig sikerült megfordítanunk a mérkőzést.

A második negyed nem is kezdődhetett volna jobban Leimeter távoli bombával immár kettőre növelte a magyar előnyt. Ortiz aztán az ellentémadásból egyre csökkentette a spanyol hátrányt. Az utolsó percekben Forca egalizált. Maradt ez az eredmény a nagyszünetig, 4-4-el fordulhattak a csapatok.

A fordulás után három percig nem esett gól, majd jött Leimeter távoli lövése és ismét nálunk volt az előny. A hajrá viszont a spanyoloké volt. Forca ismét kiegyenlített majd jött Gonzalez lövése, így egy gól volt oda (5-6).

A negyedik negyedben már kettő is volt az ibériai csapat előnye, innen sikerült ismét egy gólra feljönnünk. A hajrában nem született gól, maradt a 6-7, így a végén a spanyolok örülhettek a bronzéremnek.

A döntőben a görögök egy góllal jobbnak bizonyultak a házigazda olaszok ellen, így ők lettek az Európa-bajnokok.

Női U19-es Eb, bronzmérkőzés:

Magyarország – Spanyolország 6 – 7 (3-2, 1-2, 1-2, 1-1)

Döntő:

Olaszország – Görögország 6-7 (2-2, 1-3, 1-1, 2-1)
Gólszerzők: Galardi 2, Carrega 2, Ioannou 1, Gragnolati 1 illetve Charalampidi 3, Chydirioti 2, S. Charalampidi 1, Niarchakou 1.