2018 augusztus 16.

U18-as vb: Az Egyesült Államok is kipipálva – negyeddöntős a csapat – fotók

Ötméteresek után gyűrte le válogatottunk az Egyesült Államokat. A siker azt is jelenti, hogy holnap már az elődöntő lesz a tét Montenegró ellen.

 

IMG_1251

Fotó: Nagy Olívia

A tegnapi oroszok elleni 9-9-es döntetlen azt is jelentette, hogy U18-as válogatottunk a csoportjában a második helyen végzett és ma az Egyesült Államok csapata következhetett a negyeddöntőért a vb-n.

A mérkőzés első negyedének derekán Garrett zörgette meg a magyar hálót, de fél percen belül jött rá a válasz Bóbis révén. Sőt, szintén a fiatal magyar találatával a hajrában átvettük a vezetést is, azonban Hannes gólja a 2-2-es eredményt jelentette. A második nyolc percben nagy volt a küzdés, ezt jól jellemzi, hogy egy találat született, Ekler akciózott, így 3-2-es magyar vezetéssel mehettünk a nagyszünetre.

A fordulás után átvették az amerikaiak a meccs irányítását és a vezetést is. Hannes révén már 4-3 volt oda, majd Schmölz egyenlített, 4-4. A hajrára 5-5 állt az eredmnyjelzőn, az etap végén pedig egy gól volt az amik előnye, 5-6. Nos, a záróakkordban Szeghalmi a hajrában kiegyenlített, így jöhettek az ötösök.

A ráadást mi bírtuk jobban, nem hibáztunk, még az amerikaiak az ötből egyszer. A győzelem azt is jelenti, hogy holnap Montenegró ellen játszunk az elődöntőért.

Augusztus 16., csütörtök:

Magyarország – USA 6-6 (2-2, 1-0, 2-4, 1-0; 4-3 – ötméteresekkel)
Magyarország: Grieszbacher Márk – Szieben A. László, Bóbis Botond 3, Baksa Benedek, Fodor Olivér, Schmölcz Norman 1, Dala Döme, Csorba Tamás, Szeghalmi Zsombor 1, Fekete Gergő, Ekler Bendegúz 1, Vékony Ákos. Szövetségi kapitány: Horváth János

USA: Roland Daniel, Zaan Garrett 1, Discipulo Gabriel, Gruwell Thomas, Molthen Ashworth, Untrecht Samuel, Naone Alika 1, Loth Warren, Tierney Nicholas, Daube Hannes 3, Woodhead Quinn, Minstermen Ian. Szövetségi kapitány: Ormsby Brett

További eredmények: 

Egyiptom – Szaud Arábia 36-1
Argentína – Üzbegisztán 15-10
Dél Afrika-Kanada 11-10
Kína – Új-Zéland 0-11
Ausztrália – Kolumbia 16-5
Oroszország- Olaszország 9-10
Brazília – Spanyolország 7-14

További program: 

Augusztus 17., péntek:

Augusztus 17., péntek:

15.30 Horvátország-Spanyolország
17.00 Szerbia-Olaszország
18.30 Görögország-Ausztrália
20.00 Montenegró-Magyarország

9-12. helyért:
12.30 Kolumbia-Egyesült Államok
14.00 Brazília-Oroszország

13-16. helyért:
09.30 Egyiptom-Argentína
11.00 Dél-Afrika-Új-Zéland

17-20. helyért (fedett uszoda):
09.30 Szaúd-Arábia-Üzbegisztán
12.00 Kanada-Kína

A csoportok végeredménye: 

A-csoport: 1. Montenegró 8 pont, 2. Ausztrália 5, 3. Brazília 5, 4. Egyiptom 1, 5. Dél-Afrika 1

B-csoport: 1. Görögország 8 pont, 2. Magyarország 5, 3. Oroszország 5, 4. Kína 1, 5. Argentína 1

C-csoport: 1. Horvátország 8 pont, 2. Olaszország 6, 3. Egyesült Államok 4, 4. Új-Zéland 2, 5. Üzbegisztán 0

D-csoport: 1. Szerbia 8 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Kolumbia 4, 4. Kanada 2, 5. Szaúd-Arábia 0

További eredmények:

Augusztus 15., szerda:

Oroszország-Magyarország 9-9 (1-2, 3-2, 2-1, 3-4)
Brazília-Ausztrália 8-8
Egyiptom-Montenegró 4-21
Görögország-Kína 18-6
USA-Új-Zéland 7-3
Üzbegisztán-Horvátország 6-22
Kanada-Kolumbia 6-11
Szerbia-Szaud-Arábia 26-5

Augusztus 14., kedd: 

Magyarország – Argentína 30-1  (7-0, 7-1, 8-0, 8-0)
Szerbia-Kanada 21-4
Kolumbia-Spanyolország 7-22
Egyiptom-Brazília 8-12
Ausztrália-Dél-Afrika 14-3
Görögország-Oroszország 13-10
Üzbegisztán-USA 7-26
Új-Zéland-Olaszország 8-15

Augusztus 13., hétfő:

USA-Horvátország 8-14
Olaszország-Üzbegisztán 27-8
Kanada-Szaud-Arábia 22-6
Brazília-Montenegró 7-12
Dél-Afrika-Egyiptom 14-14
Oroszország-Kína 15-2
19.30 Argentína-Görögország
Spanyolország – Szerbia 8-9

Augusztus 12., vasárnap:

Görögország-Magyarország 15-12 (4-3, 3-3, 4-3, 4-3)
Kína-Argentína 5-5
Horvátország-Olaszország 12-11
Üzbegisztán-Új-Zéland 7-20
Szaud-Arábia-Spanyolország 4-27
Szerbia-Kolumbia 19-8
Montenegró-Dél-Afrika 23-5
Egyiptom-Ausztrália 7-11

Augusztus 11., szombat:

Magyarország – Kína 22-11 (5-2, 7-2, 5-4, 5-3)
Dél-Afrika-Brazília 7-11
Ausztrália-Montenegró 6-10
Argentína-Oroszország 5-20
Olaszország-USA 9-8
Új-Zéland-Horvátország 5-19
Spanyolország-Kanada 19-2
Kolumbia-Szaúd-Arábia 24-6

További program:

 

Augusztus 18., szombat

9.30 G55v-G57v (G65)
12.10 G56v-G58v (G66)

9.30 G49v-G51v (G59)
11.00 G49gy-G51gy (G60)
12.30 G50v-G52v (G61)
14.00 G50gy-G52gy (G62)
15.30 G53v-G54v (G63)
17.00 G53gy-G54gy (G64)
18.30 G55gy-G57gy (G67)
20.00 G56gy-G58gy (G68)

Augusztus 19., vasárnap:

12.15 G65v-G66v
13.45 G65gy-G66gy
15.15 (Bronzmérkőzés)
16.45 (döntő)



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek