2021 január 24.

Tokió 2020 – Magyar kvótások – HÁTTÉR

Az aktuális helyzet szerint 100 magyar sportoló utazhat a koronavírus-járvány miatt idén nyárra halasztott tokiói olimpiára.

Fotó: Fotó: DBM/Claudio Staccioli/FINA

A létszám jelentősen, 13 fővel nőtt azzal, hogy a női vízilabda-válogatott a trieszti kvalifikációs tornán szombaton kiharcolta a részvétel jogát.

Egyelőre az úszóké a legnagyobb létszámú küldöttség, ugyanakkor ebben a sportágban az A szint nem jelent feltétlenül olimpiai szereplést, mivel egy országból számonként legfeljebb két sportoló nevezhető.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke többször elmondta, hogy a 2016-os, Rio de Janeiró-i 160-as magyar sportolói létszámmal elégedett lenne a tokiói olimpián is. A MOB 13 magyar érmet és még 24 pontszerző helyezést prognosztizál a játékokra, amelyen 144-179 tagú csapattal számol.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (100):
————————————————
ASZTALITENISZ (3)
női csapat
női egyes

ATLÉTIKA (5)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)
Kácser Zita (3000 m akadály)

BIRKÓZÁS (4)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)
Muszukajev Iszmail (szabadfogás, 65 kg)
Sastin Marianna (62 kg)

KAJAK-KENU (13)
5 férfi kajakos
6 női kajakos
2 női kenus

KERÉKPÁR (1)
férfi mezőnyverseny

ÖKÖLVÍVÁS (1)
Gálos Roland (57 kg)

ÖTTUSA (2)
Demeter Bence
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (4)
Major Veronika (pisztoly)
Mészáros Eszter (puska)
Péni István (puska)
Sidi Péter (puska)

TORNA (1)
Kovács Zsófia

ÚSZÁS (28)
– nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (10 km)
– medencés:
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kós Hubert (200 m vegyes), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m gyors), Sebestyén Dalma (200 vegyes), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szabó-Feltóthy Eszter (200 m hát), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (100 m hát, 200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4×100 méteres férfi gyorsváltó, 4×100 méteres vegyes vegyes váltó, 4×200 méteres női gyorsváltó, 4×100 méteres férfi vegyes váltó

VITORLÁZÁS (4)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)
Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS (6+2)
női tőrcsapat
férfi kardcsapat

VÍZILABDA (24+2)
férfi válogatott, női válogatott

(MTI)



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek