Sette Colli – Huszonhárom magyar indul Rómában, többségük az Eb-szintre hajt
Huszonhárom magyar úszó vesz részt a péntektől vasárnapig Rómában sorra kerülő Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű nemzetközi viadalon, ez lesz az utolsó igazán jelentős verseny, amelyen lehetőség van teljesíteni a Sós Csaba szövetségi kapitány által kitűzött Európa-bajnoki szinteket.

(MTI/ archív)
Eddig mindössze hét magyar úszó ért el olyan eredményt a szezonban, amellyel ott lehet a Párizsban sorra kerülő kontinensviadalon, közülük a kétszeres olimpia bajnok Milák Kristóf és az olimpiai-negyedik Németh Nándor az olasz fővárosban is medencébe ugrik. Mellettük a Párizsban két éve ötkarikás aranyérmes Kós Hubert, a rövidpályás világ- és Európa-bajnok Sárkány Zalán, valamint Jackl Vivien, Pádár Nikolett és Ugrai Panna rendelkezik szinttel.
A legendás Foro Italicó nyitott 50-es medencéjében sorra kerülő versenyen számos olyan magyar úszó méretteti meg magát, akik komoly eredményekkel rendelkeznek, az Eb-időt ugyanakkor még nem tudták teljesíteni. Ilyen például Márton Richárd, aki 2022-ben éppen itt lett Eb-ezüstérmes, akárcsak Kovács Benedek, vagy éppen Molnár Dóra. A nőknél továbbá mindenképpen ki kell emelni Ábrahám Minnát, aki decemberben a rövidpályás Európa-bajnokságon kiválóan szerepelt, azt követően viszont egy kézsérülés miatt hosszabb időt kihagyott.
A párizsi Eb-re július 31. és augusztus 16. között kerül sor.
A csapat tagja a paralimpiai bajnok Pap Bianka is, aki a viadal keretében megrendezett paraúszó futamokon indul.
A magyar csapat:
férfiak:
Bagi Zoltán, Holló Balázs, Jászó Ádám, Kakuk Koppány, Kovács Attila, Kovács Benedek, Kovács Botond, Magda Boldizsár, Márton Richárd, Mészáros Dániel, Milák Kristóf, Rácz Zsombor, Zanyi Ferdinánd, Zombori Gábor
nők:
Ábrahám Lilla, Békési Eszter, Fábián Fanni, Fángli Henrietta, Késely Ajna, Molnár Dóra, Pap Bianka, Tankó Beatrix, Zsebők Laura
(MTI-vizipolo.hu)






