2014 november 08.

Rövidpályás OB: Hosszú tarolt, Bernek duplázott

uszo obHosszú Katinka tovább folytatta az aranygyártást a százhalombattai úszó bajnokság utolsó napján. A Vasas SC sportolója minden egyéni számot besöpört, emellett klubját is győzelemhez segítette a 4x50m-es vegyes váltóban.

400 gyorson élete legjobbját produkálva 4:00.33-as idővel csapott be a célba.  “Nem gondoltam volna, hogy ilyen állapotban ez sikerülhet.” – mondta mosolyogva. Régóta szeretne már 4 perc alá kerülni, ám ahhoz, hogy Dohában ebben a számban is éremesélyes legyen, saját bevallása szerint még legalább 5-6 másodpercet kellene javulnia.

Katka a három nap alatt összesen 16 egyéni arannyal gazdagította éremgyűjteményét. 800 gyorson kikapott Kapás Bogitól, ott be kellett érnie a dobogó második fokával. Természetesen bosszantja a dolog, de elsősorban az időeredmény az, amivel nem sikerült megbékélnie.

A férfiak mezőnyében ma 6 egyéni számot rendeztek, melyek közül kettő is Bernek Péter győzelmével végződött. Válogatott úszónk a 200 gyors mellett 1500 gyorson is a legjobbnak bizonyult. Ráadásul a rövidebbik távon mindössze 3 század másodperccel sikerült megelőznie a második helyezett Kozma Dominikot.

Bernek az 1500 után láthatóan húzta a lábát. “Már a felénél éreztem, hogy fáj, de 10 másodpercet javítottam így is, szóval elégedett vagyok. Nem rugaszkodtam el rendesen a faltól, nem delfineztem ki hosszan, 5 másodperc még biztos maradt bennem.”

A magyar bajnokság utolsó napján megszületett a viadal egyetlen országos csúcsa is. A rekordot a Takács Krisztián, Sincki Ádám, Gyárfás Bence, Balogh Gábor összeállítású 4x50m-es gyors váltó jegyzi. A Dunaferr-DVSI versenyzői 1:28.99-es időeredménnyel lettek bajnokok.