2020 március 01.

Nőtt a magyar olimpiai kvótások száma

Az aktuális helyzet szerint 79 magyar sportoló utazhatna a tokiói nyári olimpiára.

A létszám Sidi Péterrel nőtt, aki szombaton, a wroclawi légfegyveres Európa-bajnokságon harcolta ki a részvételt a puskások között.

A magyar csapat 77 fős és két tartalék versenyző is utazhat. A háromfős női tőrcsapatban és a 12 fős férfi vízilabda-válogatottban egy-egy cserére van lehetőség sérülés esetén.

Egyelőre az úszóké a legnagyobb létszámú küldöttség. Ebben a sportágban az A szint nem jelent feltétlenül ötkarikás szereplést, mivel egy országból számonként maximum két sportoló szerepelhet.

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke többször elmondta, hogy a 2016-os riói 160-as magyar sportolói létszámmal elégedett lenne a 2020-as olimpián is. A MOB 13 magyar érmet és még 24 pontszerző helyezést prognosztizál a nyári játékokra, amelyen 144-179 fős csapattal számol.

A tokiói ötkarikás játékokat július 24-től augusztus 9-ig rendezik meg.

A férfi vízilabdások már kivívták az olimpiai részvételt, a nők májusban teheti meg ezt.

Magyar kvótások, illetve olimpiai szintesek (79):
————————————————-
ASZTALITENISZ (3)
női csapat, női egyes

ATLÉTIKA (5)
Gyurátz Réka (kalapácsvetés)
Halász Bence (kalapácsvetés)
Krizsán Xénia (hétpróba)
Márton Anita (súlylökés)
Kácser Zita (3000 m akadály)

BIRKÓZÁS (4)
Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 77 kg)
Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 87 kg)
Muszukajev Iszmail (szabadfogás, 65 kg)
Sastin Marianna (62 kg)

KAJAK-KENU (13)
5 férfi kajakos
6 női kajakos
2 női kenus

KERÉKPÁR (1)
férfi mezőnyverseny

ÖTTUSA (2)
Demeter Bence
Kovács Sarolta

SPORTLÖVÉSZET (4)
Major Veronika (légpisztoly)
Mészáros Eszter (légpuska)
Péni István (légpuska)
Sidi Péter (légpuska)

TORNA (1)
1 női versenyző (Kovács Zsófia vagy Schermann Bianka)

ÚSZÁS (25)
– nyíltvízi:
Rasovszky Kristóf (10 km)
– medencés:
Olimpiai kvalifikációs idővel, azaz A-szinttel rendelkezők:
Békési Eszter (200 m mell), Bernek Péter (400 m vegyes, 200 m vegyes), Biczó Bence (200 m pillangó), Bohus Richárd (100 m hát), Burián Katalin (200 m hát), Cseh László (200 m vegyes, 200 m pillangó, 100 m pillangó), Gyurta Gergely (400 m vegyes, 1500 m gyors), Holló Balázs (400 m vegyes), Hosszú Katinka (200 m gyors, 400 m gyors, 100 m hát, 100 m pillangó, 400 m vegyes, 200 m vegyes, 200 m pillangó, 200 m hát), Jakabos Zsuzsanna (200 m pillangó), Kalmár Ákos (1500 m gyors), Kapás Boglárka (1500 m gyors, 400 m gyors, 200 m pillangó), Kenderesi Tamás (200 m pillangó), Késely Ajna (1500 m gyors, 800 m gyors, 400 m gyors), Kozma Dominik (200 m gyors), Lobanovszkij Maxim (50 m gyors), Mihályvári-Farkas Viktória (1500 m gyors), Milák Kristóf (100 m pillangó, 200 m gyors, 200 m pillangó), Németh Nándor (100 m gyors), Szabó Szebasztián (100 m gyors, 100 m pillangó), Szilágyi Liliána (200 m pillangó), Telegdy Ádám (200 m hát), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Zombori Gábor (400 m gyors), 4×100 méteres férfi gyorsváltó, 4×100 méteres vegyes vegyesváltó, 4×200 méteres női gyorsváltó, 4×100 méteres férfi vegyesváltó

VITORLÁZÁS (4)
Berecz Zsombor (Finndingi)
Érdi Mária (Laser Radial)
Vadnai Benjámin (Laser Standard)
Cholnoky Sára (szörf)

VÍVÁS (3+1)
női tőrcsapat

VÍZILABDA (12+1)
férfi válogatott



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek