2015 december 08.

Női világliga: Sima győzelem Franciaország ellen

Női válogatottunk kilenc góllal győzött a franciák ellen a világliga harmadik fordulójában. noifranciamagyar01

Megszerezte első győzelmét a rendes játékidőben az idei sorozatban női válogatottunk.

A kínai túra után érkezett a csapat Troyesba, hogy megvívjon a gallokkal, akik még pont nélkül álltak a sorozatban. A mérkőzés első negyedében tizenegy gólt is láthatott a nagyérdemű, ami a továbbiakban nyolc gólra apadt, de mindkétszer a magyar válogatott jött ki jobban a gólpárbajból, hiszen a félidőben 12-7 állt az eredményjelzőn. A fordulás után sem változott semmi. Olyannyira, hogy a harmadik nyolc perc után 14-7-re vezettek lányaink, a vége pedig 18-9 lett.

Női világliga:

Franciaország-Magyarország 9-18 (4-7, 3-5, 0-2, 2-4)
Gólszerzők: Keszthelyi R. 4, Czigány 4, Kisteleki H. 2, Somhegyi 2,  Tóth 2, Illés 2, Takács 1, Csabai 1

A csoport másik mérkőzésén: (korábban játszották:)

Hollandia-Olaszország 11-10 (1-2, 4-3, 2-4, 4-1)
Gólszerzők: Klaassen 4, van der Sloot 3, Nijhuis 2, Megens, Smit, illetve Tabani 2, Di Mario 2, Emmolo 2, Garibotti, Queirolo, Bianconi, Pomeri (Nijverdal)