2014 december 16.

Női Világliga: Kétgólos vereség az olaszoktól

Női válogatottunk a világliga második fordulójában kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az olaszoktól. A mérkőzésen jól kezdtünk, az első negyedben három góllal vezettünk is, ám a harmadik nyolc percben átvette a talján csapat a vezetést és nem engedte ki a kezéből.

valog noi2

Az olaszok két változást eszközöltek az Eb-hez képest a mai világliga meccsünkre. Még nálunk több játékost is kicserélt Merész András a nyári együtteshez képest. Mi győzelemmel, még az olaszok döntetlennel hangoltak a mai találkozóra. Legutóbb a nyáron találkozott egymással a két együttes, akkor az EB bronzmeccsén mi győztünk.

Két perc sem telt el a mérkőzésből, máris 1-1 volt az eredmény. Először Tóth révén egy előnyt használt ki a válogatottunk, majd az ellentámadásból Cotti egyenlített. Keszthelyi azonban ismét hozzánk ragadta a vezetést, újra egy fórt vágott be azonnal, 2-1. A negyed közepére eggyel tudta növelni a csapat előnyét, amit a hajrára meg is őrzött. Az utolsó bő egy percben Máté Zsuzsanna révén már 5-2 volt az állás.

A második negyedben sorra dolgoztuk ki a helyzeteinket, de gólt nem lőttünk, pedig egyszer egy előnyt, majd egy ötöst is hibáztunk. Az olaszok pedig ezt kihasználták, kettőt is suhintottak és 5-4-re feljöttek. Ezek után Kisteleki Hanna rázta meg magát és ismét visszaállította a közte kettőt. A szünetig azonban jött Garibotti és 6-5 volt az állás.

A harmadik nyolc perc elején Kisteleki Hanna 7-5-re módosította az állást, ám ezek után Garibotti lőtt egy hatalmas gólt, majd Bianconi egalizált. Itt nem állt meg ellenfelünk, hiszen Emmolo révén először vezetett az olasz válogatott 7-8.

A záróakkordban nem sikerült egalizálni, mi túlhelyeztük Emmolo pedig behelyezte a lövését Kasó kapujába, így 9-7 volt oda. A folytatásban már többször három góllal is elhúzott a talján csapat, majd a végeredmény 11-9 lett.
Női Világliga, 2. selejtező forduló:

Magyarország – Olaszország 9 -11 (5-2, 1-3, 1-3, 2-3)

Magyarország: Kasó – Sikter, Kisteleki H. 2, Kisteleki D. 1, Szűcs 1, Takács 1, Hevesi, Keszthelyi 2, Tóth 1, Leimeter, Csabai, Máté 1 – Gangl
Vezetőedző: Merész András

Olaszország: Gorlero, – Radicchi, Garibotti 4, Queirolo, Motta, Aiello, Millo, Bianconi 3, Emmolo 3, Galardi, Cotti 1, Frassnetti, – Teani
Vezetőedző: Fabio Conti

Merész András: Nem tudom miért esett vissza a támadójátékunk.  Az első negyed rendben volt, utána pedig valami elromlott, jó volt a kapusteljesítmény is, de az olaszoknak jobb volt éppen annyival, hogy két góllal tudtak nyerni. Talán rágörcsültünk arra, hogy borzasztóan akarunk elől és védekezésben már nem maradt szufla.