2015 május 09.

Női Ob I: dunaújvárosi előny a bronzcsatában

Vendégedzővel a kispadján aratott sikert hazai pályán a Dunaújváros a BVSC ellen a két nyert meccsig tartó párharcban. A Főiskolások kibírták az öt kipontozódást is, és simán nyertek.bvsc

A dunaújvárosiak a döntőért a Szentes ellen maradtak alul, a BVSC-sek az UVSE-Centrállal szemben. a dunaújvárosi lányok csütörtökön megnyerték az ifjúsági bajnokságot, abból a csapatból heten tagjai a felnőttek keretének is. A dunaújvárosiak kispadjára még szombaton sem ülhetett le a három meccsre eltiltott Mihók Attila vezetőedző, helyét Szilágyi Péter foglalta el, az ob I/B-s Miskolc férficsapatának edzője, akinek lánya tagja a hazaiak csapatának.

Szilágyi Dorottya aztán főszerepet is vállalt a dunaújvárosi győzelemből, három lövésből három gólt érve el. A hazaiak megnyomták a második negyedet, 6-2-re elvíve, így aztán a későbbi sok kipontozódás ellenére célba értek. A végére ugyanis összesen öt hazai játékos gyűjtötte be a három hibapontot. Félidőben 9-4 volt, innét kezdte meg a visszakapaszkodást a BVSC, becsülettel, de hiába: 15-10-re győzött a Dunaújváros, és a két győzelemig tartó partiban előnyhöz jutott.

Női Ob I, a 3. helyért

Dunaújvárosi Főiskola – BVSC Zugló 15-10 (3-2, 6-2, 3-5, 3-1)

Dunaújváros, 200 néző

Vezette: Birri, Vogel

Gólszerző: Szilágyi 3, Gurisatti 3, Slagter 3, Garda 3, Ziegler, Brávik, Menczinger ill. Takács O. 2, Kisteleki D. 2, Máté Zs. 2, Leimeter, Kele, Gyöngyössy

Gól/emberelőny: 4/15 ill. 2/17

Gól/büntető: 2/2 ill. 3/4

Kipontozódott: Szilágy, Garda, Ziegler, Brávik, Horváth ill. –

A második mérkőzést május 12-én, 20 órától rendezik a BVSC otthonában.