2021 január 08.

Minden, amit a debreceni világligáról tudni kell!

Menetrendek, keretek.

Debrecenre figyelünk a hétvégén, ahol világliga európai selejtezőjét rendezik meg.

A torna menetrendje:

FINA Férfi Világliga (Európai selejtező, 2021. január 8-10., Debrecen)

Január 8., péntek
Negyeddöntő:
Horvátország-Montenegró 16.45
Franciaország-Görögország 18.30
Olaszország-Magyarország 20.00
(a Spanyolország-Szerbia negyeddöntőt már márciusban lejátszották, ugyanakkor a két csapat most Debrecenben is megmérkőzik egymással egy tét nélküli összecsapáson)

Január 9., szombat:
Helyosztók:
Az 5-8. helyért:
15:00: Horvátország/Montenegró-Olaszország/Magyarország
16:45: Szerbia-Franciaország/Görögország

Elődöntő:
18:30: Spanyolország-Franciaország/Görögország
20:00: Horvátország/Montenegró-Olaszország/Magyarország

Január 10., vasárnap:
Helyosztók
15:00: A 7. helyért
16:45: Az 5. helyért
18:30: A 3. helyért
20:00: Döntő

Válogatott keretek a tornára:

Magyarország:

Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa), Vogel Soma (FTC-Telekom Waterpolo), Angyal Dániel (Szolnoki Dózsa), Erdélyi Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC-Telekom Waterpolo), Kovács Gergő (Szolnoki Dózsa), Manhercz Krisztán (OSC), Mezei Tamás (FTC-Telekom Waterpolo), Nagy Ádám (Szolnoki Dózsa), Német Toni (FTC-Telekom Waterpolo), Sedlmayer Tamás (FTC-Telekom Waterpolo), Vigvári Vendel (FTC-Telekom Waterpolo) (tartalékok: Konarik Ákos (Szolnoki Dózsa), Pohl Zoltán (FTC-Telekom Waterpolo)

Spanyolország:

Dani Lopez-Pinedo (Barceloneta), Eduardo Lorrio (Barcelona). Marc Larumbe, Martin Famera, Francisco Fernandez, Felipe Perrone, Alvaro Granados, Blai Mallarach, Alejandro Bustos, Alberto Munarriz (Zodiac Barceloneta), Roger Tahull, Adrian Delgado (Barcelona), Sergi Cabanas, Bernat Sanahuja (Sabadell), Alberto Barroso (Terrassa).

Montenegró:

Dejan Lazovic (Marseille), Slaven Kandic (Pays d’Aix), Drasko Brguljan (Vasas), Djuro Radovic, Marko Petkovic, Dusan Banicevic (Jadran HN) Vlado Popadic (Pays d’Aix), Miroslav Perkovic (Primorac), Stefan Vidovic (Ortigia), Aleksa Ukropina (KVK Radnicki), Aleksandar Ivovic (Pro Recco), Vladan Spaic (Marseille), Dusan Matkovic (Primorac), Nikola Moskov (Apollon Smyrnis).

Horvátország:

Marko Bijac (Pro Recco), Toni Popadic (Jug Adriatic osiguranje). Field players: Josip Vrlic (Mladost), Niksa Dobud (Pro Recco), Luka Lozina (Vouliagmeni), Andro Buslje (Mladost), Marko Macan (Waspo 98 Hanover), Rino Buric (Jadran Split), Hrvoje Benic (Jug AO), Lovre Milos (Mladost), Maro Jokovic (Brescia), Xavi Garcia (Jug AO), Luka Bukic (Mladost), Loren Fatovic (Jug AO), Zvonimir Butic (Jadran S).

Olaszország:

Marco Del Lungo (Brescia), Giammarco Nicosia (Telimar Palermo), Jacopo Alesiani, Giacomo Cannella, Edoardo Di Somma, Vincenzo Dolce, Vincenzo Renzuto Iodice (Brescia), Christian Napolitano (Ortigia), Francesco Di Fulvio, Oscar Gonzalo Echenique, Niccolo Figari, Stefano Luongo, Nicholas Presciutti (Pro Recco), Lorenzo Bruni, Andrea Fondelli (Savona).

Görögország:

Emmanouil Zerdevas (Olympiacos), Costas Galanidis (Apollon Smyrnis), Konstantinos Genidounias Dimitris Skoumpakis Marios Kapotsis, Georgios Dervisis, Stelios Argyropoulos – Kanakakis, Costas Mourikis (all Olympiacos), Ioannis Fountoulis (Ferencvaros), Alexandros Papanastasiou (Jug), Christodoulos Kolomvos (Enka), Angelos Vlachopoulos (Brescia) Kostas Gkiouvetsis, Konstantinos Gouvis, Stathis Kalogeropoulos (all Vouliagmeni).

Franciaország:

Ugo Fontani (Strasbourg), Clement Dubois (Tourcoing), David Babic, Nicolas Missy (both Strasbourg), Alexandre Bouet (Douai), Alexandre Camarasa, Ugo Crousillat, Romain Marion-Vernoux, Pierre-Frederic Vanpeperstraete, Thomas Vernoux (all Marseille), Charles Canonne (Tourcoing), David Caumette, Mehdi Marzouki (both Noisy-le-Sec), Remi Saudadier (Spandau 04 Berlin).

Szerbia:

Gojko Pijetlović (CSM Oradea) Filip Filipovic, Dusko Pijetlovic, Radomir Drasovic (Szolnok), Dusan Mandic (Pro Recco), Victor Rasovic (CN Noisy-le-sec), Stefan Mitrovic (VK Partizan), Nemanja Vico (PN Trieste), Branislav Mitrovic (Vasas), Nikola Dedovic (Spandau 04 Berlin), Andrija Prlainovic (CN Marseille), Drasko Gogov (VK Novi Beograd), Milan Aleksic (CNA Barceloneta)



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek