2020 január 11.

Minden, amit a budapesti vízilabda Európa-bajnokságról tudni kell!

Összegyűjtöttünk minden fontosabb infót a budapesti tornáról. Infók, eredmények!

Fontosabb cikkeink a tornáról:

Íme, a női Eb-csapat!

Megvan a férfi válogatottunk Eb-kerete

A Magyar Posta is gondolt a budapesti vízilabda Eb-re

Íme, a szerb válogatott kerete a budapesti Eb-re

Varga Dénes megfogalmazta a célt

Íme, a játékosok, akik szerepelnek a budapesti vízilabda Eb-n

Itt a világbajnok Eb-kerete

Döntetlen a világbajnok ellen – tornagyőztes férfi válogatottunk

Női válogatott: Görög-verés és tornagyőzelem

A magyar női válogatott Eb-kerete:

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Kasó Orsolya (FTC)
Mezőnyjátékosok: Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Gyöngyössy Anikó (BVSC), Illés Anna (FTC), Keszthelyi Rita (UVSE), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Vályi Vanda (Dunaújváros)

A magyar férfi válogatott Eb-kerete:

Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)

A nők Eb-csoportjai:

A-csoport: Görögország, MAGYARORSZÁG, Oroszország, Horvátország, Szerbia, Szlovákia
B-csoport: Hollandia, Spanyolország, Olaszország, Izrael, Franciaország, Németország

A férfiak Eb-csoportjai:

A-csoport: Horvátország, Montenegró, Szlovákia, Németország
B-csoport: Szerbia, Oroszország, Románia, Hollandia
C-csoport: Spanyolország, MAGYARORSZÁG, Törökország, Málta
D-csoport: Olaszország, Görögország, Grúzia, Franciaország

A női és a férfi Európa-bajnokság programja:

Január 12., vasárnap:
nők, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Szlovákia-Oroszország 2-31 (0-9, 0-5, 1-8, 1-9)
Görögország-Szerbia 26-7 (9-1, 5-3, 5-2, 7-1)
Magyarország-Horvátország 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)

B csoport:
Franciaország-Spanyolország 6-15 (1-3, 0-3, 1-4, 4-5)
Németország-Olaszország 4-13 (2-4, 2-5, 0-2, 0-2)
Hollandia-Izrael 22-3 (4-0, 5-1, 7-1, 6-1)

Január 13., hétfő:
nők, csoportkör, 2. forduló:

A csoport:
Horvátország-Görögország 3-18 (0-6, 2-4, 0-5, 1-3)
Oroszország-Szerbia 27-2 (6-2, 8-0, 8-0, 5-0)
Szlovákia-Magyarország 2-20 (1-5, 0-5, 1-4, 0-6)

B csoport:
Németország-Hollandia 3-23 (1-6, 0-5, 0-5, 2-7)
Izrael-Franciaország 6-10 (2-3, 0-4, 1-1, 3-2)
Olaszország-Spanyolország 10-16 (2-5, 2-4, 3-3, 3-4)

Január 14. kedd:
férfiak, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:
Szlovákia-Montenegró 4-15 (2-1, 0-6, 1-4, 1-4)
Németország-Horvátország 9-17 (2-1, 2-6, 1-6, 4-4)
B csoport:
Románia-Hollandia 8-9 (2-2, 2-3, 4-1, 0-3)
Szerbia-Oroszország 13-9 (3-1, 4-3, 2-3, 4-2)
C csoport:
Málta-Spanyolország 7-23 (3-4, 2-6, 0-7, 2-6)
Törökország-Magyarország 5-19 (4-4, 0-4, 1-3, 0-8)
D csoport:
Olaszország-Görögország 10-6 (1-2, 3-2, 3-1, 3-1)
Franciaország-Georgia (Grúzia) 7-9 (3-2, 2-3, 1-2, 1-2)

Január 15, szerda:
nők, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Magyarország
-Oroszország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)
Görögország-Szlovákia 18-2 (4-0, 4-2, 6-0, 4-0)
Szerbia-Horvátország 9-8 (2-1, 2-3, 3-3, 2-1)

B csoport:
Franciaország-Németország 18-2 (3-0, 4-1, 7-1, 4-0)
Spanyolország-Izrael 17-5 (7-1, 3-1, 3-1, 4-2)
Hollandia-Olaszország 10-4 (2-2, 4-2, 3-0, 1-0)

Január 16., csütörtök:
férfiak, csoportkör, 2. forduló:
A csoport:
Németország-Szlovákia 8-5 (4-1, 1-2, 3-2, 0-0)
Montenegró-Horvátország 10-11 (1-2, 2-4, 2-4, 5-1)
B csoport:
Szerbia-Románia 15-7 (5-3, 1-1, 5-1, 4-2)
Oroszország-Hollandia 15-9 (3-2, 5-1, 3-2, 4-4)
C csoport:
Törökország-Málta 13-10 (5-1, 4-3, 1-2, 3-4)
Magyarország-Spanyolország 11-11 (4-2, 1-2, 3-4, 3-3)
D csoport:
Görögország-Georgia 17-10 (5-1, 6-1, 2-4, 4-4)
Franciaország-Olaszország 10-7 (3-2, 3-1, 3-2, 1-2)

Január 17., péntek:
nők, csoportkör, 4. forduló:

A csoport:
Oroszország-Horvátország 34-1 (9-0, 8-1, 7-0, 10-0)
Szlovákia-Szerbia 6-2 (1-0, 2-1, 1-0, 2-1)
Magyarország-Görögország 13-10 (4-4, 4-2, 2-0, 3-4)

B csoport:
Spanyolország-Németország 19-4 (4-2, 5-0, 5-1, 5-1)
Hollandia-Franciaország 18-1 (4-1, 6-0, 4-0, 4-0)
Olaszország-Izrael 17-1 (3-0, 5-0, 4-1, 5-0)

Január 18., szombat:
férfiak, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Horvátország-Szlovákia 16-4 (3-0, 4-2, 4-1, 5-1)
Montenegró-Németország 10-3 (2-1, 3-0, 3-1, 2-1)
A csoport végeredménye: 1. Horvátország 9 pont, 2. Montenegró 6, 3. Németország 3, 4. Szlovákia 0
B csoport:
Románia-Oroszország 11-10 (3-3, 3-2, 2-0, 3-5)
Szerbia-Hollandia 11-4 (0-1, 3-1, 5-2, 3-0)
1. Szerbia 9 pont, 2. Oroszország 3 (34-33), 3. Románia 3 (26-34), Hollandia 3 (22-34)
C csoport:
Törökország-Spanyolország 7-24 (3-5, 1-6, 1-8, 2-5)
Málta – Magyarország 0-26 (0-6, 0-7, 0-8, 0-5)
Tabella: 1. Magyarország 7 pont (56-14), 2. Spanyolország 7 pont (58-25 gólarány),  3. Törökország 3 pont, 4 Málta 0 pont
D csoport:
Olaszország-Georgia 18-6 (4-1, 3-2, 5-3, 6-0)
Görögország-Franciaország 12-10 (3-1, 3-1, 3-6, 3-2)
A csoport végeredménye: 1. Olaszország 9 pont, 2. Görögország 6, 3. Georgia 3, 4. Franciaország 0

Január 19., vasárnap:
nők, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Szlovákia-Horvátország 9-7 (1-3, 3-1, 3-2, 2-1)
Görögország-Oroszország 7-12 (3-1, 3-4, 0-3, 1-4)
Szerbia – Magyarország 0-27 (0-5, 0-5, 0-9, 0-8)

A csoport végeredménye: 1 Magyarország 15 pont, 2. Oroszország 12 pont, 3. Görögország 9 pont, 4. Szlovákia 6 pont, 5. Horvátország 3 pont, 6. Szerbia 0 pont

B csoport:
Franciaország-Olaszország 6-18 (2-3, 1-5, 2-6, 1-4)
Németország-Izrael 3-10 (1-3, 0-4, 0-3, 2-0)
Spanyolország-Hollandia 6-10 (0-2, 1-4, 2-2, 3-2)

Január 20., hétfő:
férfiak:
a 13-16. helyért:
Szlovákia-Málta 8-4 (3-1, 2-1, 1-2, 2-0)
Franciaország-Hollandia 9-8 (3-3, 2-2, 2-1, 2-2)

Nyolcaddöntő:
Oroszország-Georgia 14-13 (6-4, 3-2, 2-4, 3-3)
Montenegró-Törökország 17-6 (3-1, 5-1, 5-0, 4-4)
Spanyolország-Németország 12-6 (1-1, 6-3, 3-0, 2-2)
Románia-Görögország 7-14 (3-1, 2-3, 0-6, 2-4)

Január 21., kedd:
nők:

Szerbia – Németország 11-11 (2-4, 2-1, 6-2, 1-4 – ötméteresekkel 2-4) (11. helyért)
Horvátország – Izrael 7 -11 (9. helyért)

Negyeddöntő:

Magyarország – Franciaország 16-3 (5-2, 3-1, 5-0, 3-0)
Szlovákia – Hollandia 2-22 (0-6, 0-3, 1-7, 1-6)
Oroszország – Olaszország 13-7 (3-2, 3-3, 4-1, 3-1)
Görögország – Spanyolország 9-12 (3-4, 2-2, 1-3, 3-3)

Január 22., szerda:
férfiak:

Málta-Hollandia 9-19 (2-5, 2-5, 2-4, 3-5) (a 15. helyért)
Szlovákia-Franciaország 6-9 (0-2, 1-4, 3-1, 2-2) (a 13. helyért)

9-12. helyért:
13.00 Törökország- Giorgia (Grúzia) 6-12 (1-4, 2-2, 1-4, 2-2)
14.30 Németország – Románia 15-10 (5-1, 2-5, 5-1, 3-3)

Negyeddöntők:
Magyarország
– Oroszország 14-10 (3-2, 3-3, 4-3, 4-2)
Olaszország-Montenegró 8-10 (3-3, 3-4, 1-2, 1-1)
Szerbia – Spanyolország 6-6 (2-1, 1-4, 2-1, 1-0, ötméteresek után: 3-4)
Horvátország-Görögország 14-11 (6-3, 4-3, 3-3, 1-2)

Január 23., csütörtök:
nők:
Franciaország – Görögország 3-13 (1-2, 0-2, 1-6, 1-3) (5-8. helyért)
Olaszország – Szlovákia 16-4 (2-1, 5-1, 6-0, 3-2) (5-8. helyért)

Elődöntő:
Magyarország – Spanyolország 10-11 (3-3, 1-2, 3-2, 3-4)
Oroszország – Hollandia 7-7 (2-2, 2-2, 1-2, 2-1 ötméteres után: 4-3)

Január 24., péntek:
férfiak:

A 11. helyért:
Törökország-Románia 3-20 (1-5, 0-6, 1-6, 1-3)
A 9. helyért:
Grúzia-Németország 8-9 (3-2, 2-0, 2-3, 1-4)
5-8. helyért:
Olaszország-Oroszország 14-12 (5-3, 4-4, 3-1, 2-4)
Szerbia-Görögország 12-9 (3-3, 3-2, 4-2, 2-2)
Elődöntő:
Spanyolország-Horvátország 9-8 (0-1, 4-3, 2-2, 3-2)
Montenegró-Magyarország 8-10 (2-1, 1-3, 2-4, 3-2)

Január 25., szombat:
nők:

Franciaország-Szlovákia 17-8 (5-2, 4-2, 5-1, 3-3) (7. helyért)
Görögország-Olaszország 5-7 (3-3, 1-2, 0-1, 1-1)  (5. helyért)
Magyarország-Hollandia 10-8 (3-5, 2-2, 4-1, 1-0) (bronzmérkőzés)
Spanyolország-Oroszország 13-12 (3-4, 5-4, 2-2, 3-2) (döntő)

A női Európa-bajnokság  végeredménye: 

1.Spanyolország
2. Oroszország
3. Magyarország
4. Hollandia
5. Olaszország
6. Görögország
7. Franciaország
8. Szlovákia
9. Izrael
10. Horvátország
11. Németország
12. Szerbia

Január 26., vasárnap:
férfiak:
Görögország-Oroszország 11-9 (2-2, 3-2, 3-3, 3-2) (7. helyért)
Olaszország-Szerbia 7-8 (2-3, 4-1, 0-2, 1-2) (5. helyért)
Montenegró-Horvátország 10-9 (1-3, 2-4, 4-1, 3-1) (bronzmérkőzés)
Magyarország – Spanyolország 9-9 (1-3, 3-0, 2-2, 3-4) ötméteresek után: 5-4 (döntő)

Az Európa-bajnokság egyéni díjai:

A torna legértékesebb játékosa: Varga Dénes
A torna legjobb kapusa: Daniel Lopez Pindeo (spanyol)
A torna gólkirálya: Konstantin Kharkov (orosz)

A magyar férfi válogatott Európa-bajnoki kerete:

Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)

A magyar válogatott stábja:

Märcz Tamás szövetségi kapitány, Németh Zsolt edző, Mátéfalvy Csaba kapusedző, Dr. Szigeti István csapatorvos, Eszlári Gergely gyúró, Kenyeres András mentáltréner, Zala György erőnléti edző, Tóth Szabolcs csapatmenedzser és videós.

Az Európa-bajnokság végeredménye:

1.MAGYARORSZÁG
2. Spanyolország
3. Montenegró
4. Horvátország
5. Szerbia
6. Olaszország
7. Görögország
8. Oroszország
9. Némertország
10. Grúzia
11. Románia
12. Törökország
13. Franciaország
14. Szlovákia
15. Hollandia
16. Málta

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek