2018 június 12.

Megvan a spanyolok világliga kerete – Nem jön az egyik legjobbjuk Budapestre

Tíz Barceloneta játékos van a bő spanyol világliga budapesti keretében, azonban egyik legjobbjukat vélhetően az Eb-re tartalékolják.

davidmartinspanyol

Tizenhét játékost hívott meg David Martin a spanyol válogatott keretében, melyből tízen a BL bronzérmes Barcelonetában játszanak. Érdekesség, hogy nem kapott meghívót a bő keretbe sem Felipe Perrone, akire azonban 2017 óta ismét számíthatnak a spanyol válogatottban. Lehetséges, hogy a klasszist a barcelonai Eb-re tartogatja a szakvezető.

Mint ismeretes, az ibériai csapat az utolsó pillanatban, mint egy beugróként szerepelhet a világliga tornán, hiszen az orosz válogatott helyett,  végül ők utazhatnak Budapestre.

A spanyolok a B-jelű négyesbe kerültek a világligában, ahol az amerikaiakkal, a horvátokkal és a kazahokkal találkoznak első körben.

a spanyol válogatott bő világliga kerete:

Alejandro Bustos, Albert Espanol, Fran Fernández, Alvaro Granados, Miki Linares, Marc Larumbe, Dani López-Pinedo, Blai Mallarach, Alberto Munarriz, Roger Tahull (CN Atlètic Barceloneta), Marc Minguell, Miguel de Toro (CE Mediterrani), Sergi Cabanas (CN Sabadell), Alberto Barroso (CN Sant Andreu), Agustí Pericas, Bernat Sanahuja (CN Terrassa), Eduardo Lorrio (CN Barcelona).

Férfi Világliga Szuperdöntő: (2018. június 18-23., Budapest, Duna Aréna)

Csoportbeosztás:
A-csopot: Ausztrália, Montenegró, Japán, Magyarország
B-csoport: Egyesült Államok, Horvátország, Kazahsztán, Spanyolország

A program:

1. forduló (június 18., hétfő)
Horvátország–Kazahsztán, 14:45
Montenegró–Japán, 16:15
Ausztrália–Magyarország, 18:15
Egyesült Államok–Spanyolország, 19:45

2. forduló (június 19., kedd)
Ausztrália–Japán, 15:15
Horvátország–Spanyolország, 16:45
Montenegró–Magyarország, 18:15
Egyesült Államok–Kazahsztán, 19:45

3. forduló (június 20., szerda)
Horvátország–Egyesült Államok, 15:15
Montenegró–Ausztrália, 16:45
Japán–Magyarország, 18:15
Kazahsztán–Spanyolország, 19:45

Negyeddöntő (június 21., csütörtök)
A2–B3, 15:15
A3–B2, 16:45
A1–B4, 18:15
A4–B1, 19:45

Helyosztók (június 22., péntek)
15:15, 5-8. helyért
16:45, 5-8. helyért
18:15, elődöntők
19:45, elődöntők

Helyosztók (június 23., szombat)
A 7. helyért, 15:15
Az 5. helyért, 16:45
A 3. helyért, 18:15
Döntő, 19:45



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek