2019 december 29.

Íme, utánpótlás válogatottaink elmúlt nyolc éve!

Áttekintettük a magyar fiú utánpótlás válogatottak elmúlt nyolc éves teljesítményét nagy világversenyeken. Górcső alá vettük a hátországot.

Az idei évben három világesemény is volt. Az U15-ös Eb-t megnyerte csapatunk, az U17-es kontinenstornán harmadik lett a válogatottunk, az U20-as Vb-n pedig nem sikerült bejutnunk a legjobb nyolcban, itt 9. helyen zártunk.

Érdekesség, hogy az elmúlt nyolc évben egy olyan esztendő volt (2013), mikor egy érmet sem nyertek csapataink. A legsikeresebb pedig a 2014-es idény volt, mikor egy első és egy második helyet szereztek válogatottaink.

Év Esemény Korosztály Csapat helyszín helyezés
2012 U19-es Európa-bajnokság 1993-as és később születettek Kapusok: Bendes Viktor, Molnár Dávid Mezőnyjátékosok: Bedő Krisztián, Boros Tamás, Csapó Miklós, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Német Toni, Palotás Gergely, Sánta Dániel, Sedlmayer Tamás, Telegdy András, Tóth Bendegúz  Canet en Roussillon (Franciaország) 6. hely
2012  U18-as világbajnokság  1994-es és később születettek Kapusok: György Dávid, Péterfy Mihály Mezőnyjáékosok: Berta József, Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Manhercz Krisztián, Német Toni, Sánta Dániel, Sedlmayer Tamás,  Szabó Bendegúz, Telegdy András, Zalánki Gergő  Perth (Ausztrália)  2. hely
2013  U17-es Európa-bajnokság  1996-os és később születettek Kapusok: Molnár Benedek, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Csacsovszky Erik, Hornyák Olivér, Hullmann Kristóf, Kis Kristóf Szeif, Manhercz Krisztián, Pellei Frank, Sélley Rauscher Domonkos, Szatmári Kristóf, Tóth Kristóf, Vadovics Viktor, Vogel Simon
 Gzira (Málta)  4. hely
2013  U20-as világbajnokság  1993-as és később születettek Kapusok: Bendes J. Viktor, György Dávid
Mezőnyjátékosok: Bedő Krisztián, Berta József, Csapó Miklós, Gyárfás Tamás, Jansik Szilárd, Lőrincz Bálint, Manhercz Krisztián, Német Toni, Sedlmayer Tamás, Szabó Bendegúz, Telegdy András
 Szombathely (Magyarország)  4. hely
2014  U18-as világbajnokság  1996-os és később születettek Kapusok: Molnár Benedek, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Csacsovszky Erik, Hornyák Olivér, Kiss Kristóf Szeif, Lovas Péter, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Pellei Frank, Szatmári Kristóf, Tóth Kristóf, Vadovics Viktor, Vogel Simon
  Isztambul (Törökország)  1. hely
2014  U19-es Európa-bajnokság  1995-ös és később születettek Kapusok: György Dávid, Kardos Gergely
Mezőnyjátékosok: Horváth Zsombor, Kalanovics Balázs, Keresztúri Márton, Kolozsi Marcell, Kovács Gergő, Kovács Zoltán, Manhercz Krisztián, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Szedmák Dávid, Zalánki Gergő
 Tbiliszi (Grúzia)  2. hely
2015  U20-as világbajnokság  1995-ös és később születettek Kapusok: Kardos Gergely, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Kalanovics Balázs, Kovács Gergő, Kolozsi Marcell, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Pohl Zoltán, Sedlmayer Tamás, Vogel Simon, Zalánki Gergő
 Almati (Kazahsztán)  3. hely
2015  U17-es Bakui Európa-játékok  1998-as és később születettek Kapusok: Bányai Márk, Dévai Kristóf
Mezőnyjátékosok: Burián Gergő, Fekete Gergő, Kardos Alexander, Korbán Richárd, Kósa Balázs, Nagy Ádám, Sebestyén Balázs, Sugár Péter, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Loránd
  Baku (Azerbajdzsán)  7. hely
2016  U18-as világbajnokság  1998-os és később születettek Kapusok: Bányai Márk, Leposa Gábor
Mezőnyjátékosok: Baksa Benedek, Burián Gergő, Fekete Gergő, Kardos Alexander, Kósa Balázs, Lukács Ábel, Nagy Ádám, Sugár Péter, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Lóránd
  Podgorica (Montenegró)  3. hely
2016  U19-es Európa-bajnokság  1997-es és később születettek Kapusok:  Sólyomvári Márton, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Biros Barnabás, Burián Gergely, Csacsovszky Erik, Lukács Dorián, Manhercz Krisztián, Nagy Ádám, Sélley-Rauscher Domonkos, Simon Henrik, Szatmári Kristóf, Teleki András, Vadovics Viktor
  Alphen (Hollandia)  7. hely
2017 U20-as világbajnokság 1997-es és később születettek Kapusok: Csiszár Boldizsár, Vogel Soma
Mezőnyjátékosok: Burián Gergely, Csacsovszky Erik, Lukács Dorián, Nagy Ádám, Manhercz Krisztián, Simon Henrik, Sélley-Rauscher Domonkos, Szatmári Kristóf, Teleki András, Vadovics Viktor, Zerinváry Lóránd
Belgrád (Szerbia) 4. hely
2017 U17-es Európa-bajnokság 2000-es és később születettek Kapusok: Grieszbacher Márk, Lampert Márk
Mezőnyjátékosok: Fodor Olivér, Schmölcz Norman, Dala Döme, Konarik Ákos, Szőke Benedek, Fekete Gergő, Bóbis Botond, Tóth Gyula, Szieben László, Vékony Ákos, Baksa Benedek. Tartalék: Bihácsi Bence, Sziládi Kristóf.
Gzira(Málta)  3. hely
2018 U18-as világbjnokság 2000-es és később születettek Kapusok: Grieszbacher Márk, Korom Dániel Mezőnyjátékosok: Baksa Benedek, Bóbis Botond, Csorba Tamás, Dala Döme, Ekler Bendegúz, Fekete Gergő, Fodor Olivér, Schmölcz Norman, Szeghalmi Zsombor, Szieben László, Vékony Ákos Szombathely (Magyarország) 3. hely
2018 U19-es Európa-bajnokság 1999-es és később születettek Kapusok: Bányai Márk, Mizsei Márton
Mezőnyjátékosok: Ágh György (BVSC), Baksa Benedek, Bóbis Botond, Fekete Gergő (Debrecen), Gál Dávid, Hajdu Attila, Kósa Balázs, Kürti Dominik, Lukács Ábel, Magyar Márton, Mijic Dávid, Sugár Péter, Turnai András
Minszk (Fehéroroszország)  7. hely
2019 U15-ös Európa bajnokság 2004-es és később születettek Csite Loránd, Gyapjas Viktor, Fekete Paolo, Nagy Ákos, Szépfalvi Gergő, Besenyei Áron, Barics Bence, Gaszt Roland, Tamás Kevin, Kis Ferenc Ágoston, Országh Mihály, Tymcyna Máté, Mészáros Bálint, Szalai Péter, Pál-Szabó Norbert Burgasz (Bulgária) 1. hely
2019 U17-es Európa-bajnokság 2002-es és később születettek Gyapjas Brendon, Hörömpő Botond
Eppel Barnabás, Gábor Lőrinc, Kevi Bendegúz, Lantos István, Mészáros Mátyás, Molnár Erik, Nyíri Balázs, Pető Attila, Szabó Bence, Szeghalmi Zsombor, Várkonyi Ádám, Vigvári Vince, Vismeg Zsombor
Tbiliszi (Grúzia) 3. hely
2019 U20-as világbajnokság 1999-es és kősőbb születettek Bányai Márk, Mizsei Márton, Aranyi Máté, Ágh György, Baksa Benedek, Bóbis Botond, Dala Döme, Fekete Gergő, Magyar Márton , Sugár Péter, Szeghalmi Zsombor, Turnai András, Vigvári Vince Kuvait (Kuvait) 9. hely

 



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek