2016 szeptember 09.

Íme, a Bajnokok Ligája programja – Idegenben kezd a Szolnok

Elkészítették a BL főtábla párosításait. A magyar bajnok idegenben kezd, de itthon fejezi be a küzdelmeket. 

Szolnok201512

Nemrég kisorsolták a BL főtábla mezőnyét, mostanra a játéknapok és a párosítások is ismertek lettek. A Szolnok idegenben kezd az egyik selejtezőből feljutó ellenfél ellen. Varga Dumiék november 30-án ugranak először medencébe a legrangosabb európai kupaporondon.

Mint ismeretes az OSC már az első selejtezőkörben megkezdi a küzdelmeket (szeptember 30. és október 2. között), míg az Eger a másodikban (október 14-16. között) csatlakozik.

A Bajnokok Ligája Final Six-ben már ott van a Szolnok, tehát májusában (2017. május 25. és 27. között) már biztos látunk egy magyar csapatot a legvégső fázisban.

A Bajnokok Ligája főtáblájának mezőnye:

A-csoport: Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP, Olimpiakosz (görög), Spandau 04 (német), Nice (francia), A kvalifikációs sorozatból érkező csapat (a D mérkőzés győztese), a kvalifikációs sorozatból érkező csapat (a B mérkőzés győztese)

B-csoport: Jug Dubrovnik (horvát), Pro Recco (olasz), CNA Barceloneta (spanyol), Partizan Beograd (szerb), A kvalifikációs sorozatból érkező csapat (az A mérkőzés győztese), A kvalifikációs sorozatból érkező csapat (a C mérkőzés győztese)

Bajnokok Ligája, a főtábla játéknapjai:

1. játéknap (november 30.)

A-csoport

Olympiakosz Pireusz- A selejzetőből feljutó (B mérkőzés győztese)

Olympic Nizza – Spandau 04 Berlin

a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)-Szolnok

B-csoport

Jug Dubrovnik – a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese)

Barceloneta-Partizán Belgrád

Pro Recco – a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese)

2. játéknap (december 10.)

A-csoport

a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)-Spandau Berlin

Olympic Nizza – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

Szolnok-Olympiakosz Pireusz

B-csoport

Partizán Belgrád – a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese)

a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese)-Barceloneta

Jug Dubrovnik – Pro Recco

3. játéknap (december 12.)

A-csoport

Spandau Berlin – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese) – Szolnok

Olympiakosz Pireusz – Olympic Nizza

B-csoport

a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese) – Pro Recco

a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese) – Partizán Belgrád

Barceloneta – Jug Dubrovnik

4. játéknap (január 18.)

A-csoport

a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese) – a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)

Spandau Berlin – Olypiakosz Pireusz

Szolnok – Olympic Nizza

B-csoport

a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese) – a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese)

Partiázn Belgrád – Jug Dubrovnik

Pro Recco – Barceloneta

5. játéknap (február 8.)

A-csoport

Olympic Nizza – a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)

Szolnok – Spandau Berlin

Olympiakosz Pireusz – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

B-csoport

Jug Dubrovnik – a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese)

Partizán Belgrád – Pro Recco

Barceloneta – a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese)

6. játéknap (február 18.)

A-csoport

a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese) – Olympic Nizza

Spandau Berlin – Szolnok

a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese) – Olympiakosz Pireusz

B-csoport

a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese) – Jug Dubrovnik

Pro Recco – Partizán Belgrád

a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese) – Barceloneta

7. játéknap (március 1.)

A-csoport

A a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese) – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

Olympiakosz – Spandau Berlin

Olympic Nizza – Szolnok

B-csoport

a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese) – a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese)

Jug Dubrovnik – Partizán Belgrád

Barceloneta – Pro Recco

8. játéknap (március 22.)

A-csoport

Olympic Nizza – Olympiakosz Pireusz

Szolnok – a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)

a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese) – Spandau Berlin

B-csoport

Pro Recco – a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)

Partizán Belgrád – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

Jug Dubrovnik – Barceloneta
9. játéknap (április 5.)

A-csoport

Spandau Berlin – a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese)

a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese) – Olympic Nizza

Olympiakosz Pireusz – Szolnok

B-csoport

a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese) – Partizán Belgrád

Barceloneta – a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese)

Pro Recco – Jug Dubrovnik

10. játéknap (április 26.)

A-csoport

a selejtezőből feljutó (a B mérkőzés győztese) – Olympiakosz Pireusz

Spandau Berlin – Olympic Nizza

Szolnok – a selejtezőből feljutó (a D mérkőzés győztese)

B-csoport

a selejtezőből feljutó (a C mérkőzés győztese) – jug Dubrovnik

Partizán Belgrád – Barceloneta

a selejtezőből feljutó (az A mérkőzés győztese) – Pro Recco

 

A Bajnokok Ligája 1. selejtezőkörének csoportjai: (szeptember végén az OSC házigazdája lesz a B-jelű csoportnak)

A csoport (Nagyvárad):
Mornar Split (horvát), Galatasaray (török), Digi Nagyvárad (román), Utrecht (holland)

B csoport (Budapest):
A-Híd OSC Újbuda, Hannover 1898 (német), Barendrecht (holland)

C csoport (Valletta, Málta):
Jadran Herceg Novi (montenegrói), Steaua Bukarest (román), Valletta (máltai), Szczecin (lengyel)

D csoport (Porto):
Sport Management Verona (olasz), Enka SC (török), Sintez Kazany (orosz), Portuense (portugál)

A csoportok első két helyezett csapatai jutnak a második körbe.

A BL 2. körében csatlakoznak:

Primorje Rijeka (horvát), Duisburg (német), Vouliagmeni (görög), Marseille (francia), ZF-Eger, Brescia (olasz), Crvena Zvezda (szerb), Sabadell (spanyol)



Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Kapcsolódó cikkek