2014 augusztus 16.

III. Savaria Kupa: Értékes skalp – Az olaszokat is megverte U19-es válogatottunk

Két góllal is jobbnak bizonyult U19-es válogatottunk az olaszok ellen a Savaria Kupán. Holnap Montenegró következik a felkészülési torna zárásaként…III. savaria kupa01
Az első napon a németeket verte U19-es válogatottunk öt góllal, míg ma a felnőtt Eb ezüstérmes Alessandro Vellottoval felálló olasz válogatottat győzte le a Horkai-legénység.

A mérkőzésen az első negyedben 3-0-ra is elhúztunk Keresztúri, Horváth és Kovács góljaival, de a nagyszünetig visszaöttek az olaszok egy találatra, már 3-3 is volt az állás, és egészen a negyed hajrájáig fej-fej mellett haladt a két gárda, mígnem Kovács Gergő révén ismét vezettünk.

A harmadik negyedben már Sedlmayer találatával 6-4 volt, és ezt az előnyt sikerült megtartani a végig. A záróakkordban egy emberelőnyt értékesítettek az olaszok, de ezután Várnai visszaálította a kétgólos kölönbséget.

Holnap Montenegró ellen zárjuk a Savaria Kupát. U19-es válogatottunk ezután a Grúziai Eb-re koncentrál, az esemény augusztus 24-31- között lesz Tbilisziben.

III. Savaria Kupa, 2. játéknap:

Magyarország – Olaszország 8-6 (3-0, 2-4, 2-1, 1-1)
Gólszerzők:  Sedlmayer 2,  Kovács Gergő 2, Keresztúri 1, Kolozsi 1, Várnai 1, Horváth Zs. 1 illetve Vellotto 3, Mele 1, Fracas 1, Campopiano 1

Németország – Montenegró 7-9 (1-2, 3-2, 2-4, 1-1)
Gólszerzők: Schimanski 2, Hebish, Struss, Illinger, Küppers, v, illetve Giga, Pjesivac 3-3, M. Brguljan, Cetkovic, Brajovic 1-1