2014 október 22.

Férfi Ob I: Őrült mérkőzésen végül egygólos szolnoki győzelem a címvédő egriek otthonában

Már a férfi Ob I., harmadik fordulójában összecsapott a két tavalyi döntős. A mérkőzés elején úgy nézett ki sima szolnoki-siker lehet a vége, de a negyedik negyedben az Eger visszajött a mérkőzésbe egy négyperces kiállításnak köszönhetően egálra. Az utolsó másodpercekben Mitrovics a helyén volt és eldöntötte a mérkőzést.

Eger bitskey

A mérkőzés előtt a Szolnok tűnt esélyesebbnek, hiszen az Egerben három hiányzó is akadt.

Az első negyedben úgy alakult minden, ahogy a Szolnok szerette volna. Kitűnő védekezés és jó támadójátékkal 3-0-ra is vezettek a vendégek. Gocic kezdte meg a gólgyártást, majd Varga Dani középről elemi erővel lőtt Mitrovics hálójába, a hajrában pedig Madaras is eredményes volt.

A második negyed elején az Eger még nagyobb hátrányba került. Kis Gáborra játszottak ki Cseh Sándor-fiai egy fórt, majd kettészakadt a pálya és Milos Cuk maradt üresen, aki megszerezte a hazaiak első gólját. A hajrában Angyalra fújtak egy ötöst, melyet Alekszics érvényesített, így 5-1-es vendégvezetéssel mehettek a csapatok pihenni.

A fordulás után már 1-6-nál úgy nézett ki kezd elmenni a meccs az Egernek. Ekkor Cuk szépített ötösből, majd Vapenski háromra hozta fel az Egert. Cseh Sándor gyorsan időt kért, hogy rendet tegyen a fejekben, Mitrovics pedig bedobta a hetediket, ezek után még jött Bedő gólja és ezzel 4-7 állt az eredményjelzőn.

A záróakkordban a Szolnok egészen a hatodik percig tartotta a háromgólos különbséget, mikor Gocsicsot Vogel játékvezető szándékos ütésért kiállította négy percre, így az Egernek visszajött a remény. A bünetőt rögtön bevágta Cuk, majd Lőrincz értékesített egy előnyt. Szivós Márton révén pedig már egál volt az eredmény. A Szolnok az utolsó másodpercekben kiharcolt egy előnyt, amit Mitrovics bevágott, a hazaiknak még volt esélyük, hogy döntetlenre mentsék a mérkőzést, Szivós azonban belevágta a blokkba.

A Szolnok továbbra is 100%-os, az Eger pedig maradt négypontos a tabellán.

Férfi Ob I., harmadik fordulója:

ZF-Eger – Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 9 – 10 (0-3, 1-2, 3-2, 5-3)
Gólszerzők: Cuk Milos 3, Boris Vapenski 3, Szivós Márton 1, Lőrincz Bálint 1, Bedő Krisztián 1 illetve Varga Dániel 2, Milan Aleksic 2, Stefan Mitrovic 2, Kis Gábor 1, Varga Dénes 1, Zivko Gocic 1, Madaras Norbert 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 illetve 3/3
Gól/Emberelőnyből: 5/18 illetve    3/10

Kiállítás cserével: Nagy Viktor
Kiállítás 4 percre: Zivko Gocic
Kipontozódott: Angyal Dániel, Cuckovic Uros, Hosnyánszky Norbert illetve Varga Dénes, Stefan Mitrovic, Jansik Dávid

Dabrowski Norbert, az Eger vezetőedzője a Digi Sport-nak: Gyengén ment az emberelőny, ugyanakkor hátul is voltak hibáink. Nem a végén ment el a találkozó hanem az elején.

Cseh Sándor, a Szolnok vezetőedzője, a Digi Sport-nak: Ezt a meccset is nehéz értékelni. A negyedik negyedig megvolt, aztán kaptunk egy négyperces kiállítást. Annak kell örülnünk, hogy végül megnyertük a találkozót.

[table caption=”Tabella” width=”500″ colwidth=”20|20|20|20|20|20|20|20″ colalign=”center|center|center|center|center|center|center|center”]