2015 február 25.

Férfi Ob I: nem tudta megszorítani az OSC-t a Szeged

A bajnokság 19. fordulójában két remek formában lévő csapat találkozott a Kondorosi úton. Az OSC gólgazdag mérkőzésen biztosan győzött, amikor kellett, beleerősített a hazai csapat.

Fotó: OSC/Balogh Máté

Két, remek formában lévő csapat találkozott a Kondorosi úti létesítményben szerda este, a bajnokság 19. fordulójában. Az OSC zsinórban nyeri a meccseit, ráadásul legutóbb, szombat este talán az egyik legfontosabb meccsét nyerte meg az alapszakasz során. Egerben, a bajnoki címvédő otthonában győzött Vincze Balázs edző csapata, visszavágva az őszi vereségért, és nagy előnyre téve szert a második helyért folyó küzdelemben. A Szeged ugyancsak nagyszerűen teljesít, sorra aratja a győzelmeit, és a tabella élén állókat is megszorongatja. Legutóbb, kissé megfogyva is döntetlent csikart ki a Ferencváros ellen, Manhercz Krisztián négy gólt is vállalt. Miután a tavalyi szezonban még sok mostani OSC-s a Szegedben pólózott, ráadásul az edző, Vincze Balázs is onnét költözött Budapestre, még érdekesebbé vált az összecsapás.

Joseph Kayes 101. bajnokiját játszotta, a jubileum az elmúlt fordulóra datálódik. A vendégeknél a nemrégiben igazolt 17 éves grúz Jmnashvili nem kezdett, csak a kispadról figyelte sokáig a meccset.

Az első negyedben hamar elkezdtek potyogni a gólok, egy hatalmas hazai kapufa után Graham gyönyörű gólt suvasztott a víz felett a kapu jobb alsó sarkába. Hegedűs révén már 2-0 lett, majd Kiss Csaba büntetőből szépített, és volt esélye a vendégeknek az egyenlítésre. Bisztritsányi azonban ismét remekelt – felhívjuk rá Benedek Tibor szövetségi kapitány figyelmét, ha szükséges -, és az egalizálás elmaradt. Ezt követően azonban beindult az OSC, és hamar lerázta magáról a Szegedet. Különösen tetszetős volt az ötödik hazai találat, Juhász ejtett a kapuba (5-2). A nagyszünetre 8-4-es, megnyugtató előnnyel mehetett a hazai gárda.

OSC_Eger_OBI_51

A fordulás után sem változott a játék képe, Kovács és Jávor találata között a jól játszó Kiss Csaba vette be az újbudaiak hálóját (10-5). Jött Lukas Seman, büntetőből és emberelőnyből közelebb hozta a Szegedet, de ez még nem jelentette azt, hogy szoros meccset láthattak a nézők. Hegedűs góljára válaszul Seman újra betalált, erre Vincze Balázs már kikérte az idejét (11-8). Hazai szemmel nézve jól tette, mert 11-8-ról villámgyorsan 14-8-ra módosult az állás (Brguljan ritkán látható gólt szerzett), látható volt, ha a hazaiak odafigyelnek, nem jelent gondot nekik a gólszerzés. Az utolsó negyedet ennek megfelelően 5-1-re nyerték, szép gólokat lőve, és menetelnek tovább a tabella második helyén.

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője: Sok gólt kaptunk, de sokat is lőttünk, ez részben a játékvezetői felfogásnak is köszönhető, ugyanis sok kiállítást ítéltek.

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője: Szorosabb meccsre számítottam, a kapusunk nem védett jól az elején. A harmadik negyedben három gólra feljöttünk, de ekkor az OSC megrázta magát. A hazaiak jobb csapat, ezt tudtuk. Készülünk tovább, nekünk a hétvégi, Szentes elleni meccset kell megnyernünk.