2014 november 24.

Férfi Ob I: Nem jelentett gondot az Egernek a BVSC legyőzése

A férfi Ob I., 9. fordulójának nyitányán az Egernek nem okozott gondot a BVSC legyőzése. A hevesiek, simán nyertek a vasutasok ellen, így jó erőfelmérő volt a mérkőzés a hétvégi Barceloneta elleni BL meccsre.

IMG_8817

Hosnyánszky vezérletével győzött az Eger (Fotó: vizipolo.hu)

A BVSC leszálló ágban, még az Eger felszálló ívben várhatta a találkozót. A vasutas gárda az elmúlt fordulóban az újonctól kapott ki, az Eger pedig a Debrecent verte magabiztosan.

Rögtön az első támadásukból megszerezték a vezetést az egriek, Cuk labdája akadt be. A negyed közepére Angyal növelte az előnyt egy fórból, majd a hajrára Hosi beállította a 3-0-ás különbséget. A második nyolc percben sem változott semmi, a vendégek már 6-0-ra is vezettek, mikor Nagy Sándor egy emberelőnyből megszerezte a BVSC első gólját. A nagyszünetig egy gól esett még egri oldalon, egy gyönyörű Vapenski ejtést láthatott a nagyérdemű, így 7-1 volt az állás a címvédőnek.

A fordulás után nehezen akart beindulni a gólgyártás. Már három perc is eltelt a találkozóból, mikor Cuckovics növelte az egri előnyt, majd jött Szivós ötöse, az ellentámadásból pedig a BVSC gyakorolhatott büntetőt, amit Pásztor értékesített. Az utolsó negyed kezdetén 10-2 állt az eredményjelzőn. Ebben az etapban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdéses, végül 11-3-ra győzött az Eger. A hevesiek a hétvégén Barcelonába utaznak, ahol megkezdik a Bajnokok Ligája küzdelmeket.

Férfi Ob I., 9. forduló, nyitótalálkozó:

BVSC Wáberer – ZF-Eger 4 -11 (0-3, 1-4, 1-3, 2-1)

Gólszerzők: Pásztor 3, Nagy 1 illetve Hosnyánszky 3, Vapenski 3, Angyal 2, Szivós 1, Cuk 1, Cuckovics 1

Gól/Büntetődobás: 2/2 illetve 1/1
Gól/Emberelőnyből: 1/13 illetve 5/13

Kiállítás cserével: – illetve Szivós Márton
Kipontzódott: – illetve Zalánki Gergő, Hárai Balázs

Märcz Tamás, a BVSC edzője: Az Eger bizonyította, hogy az egyik legjobb csapat, ez az eredmény a realitás a két csapat között. Most jön egy kis szünet számunkra a bajnokságban, (december 13-én játszanak ismételten – a szerk.) a következő találkozónkig rendezzük a sorokat.

Dabrowski Norbert, az Eger trénere: Nagyon motiváltan kezdett a BVSC, szerencsére már az elején sikerült a lendületüket megtörnünk. Örülök a győzelemnek, jó erőfelmérő volt ez a meccs a hétvégi BL találkozó előtt.