2014 július 04.

Férfi Ob I: Bentmaradt a Szentes az elsőosztályban

A Férfi Ob I feljutásért zajló küzdelem második mérkőzésén is nyerni tudott a Szentes a Miskolc ellen. A győzelem azt is jelenti, hogy Matajsz Márk együttese jövőre is az férfi Ob I-ben szerepelhet.

2013-2014 YBL - Szentes05
Teljessé vált a férfi Ob I., 2014/2015-ös szezonjának mezőnye. Azzal, hogy a Szentes a második mérkőzését is megnyerte a Miskolc ellen, véglegessé vált, hogy bentmarad a férfi Ob I-ben.

A mérkőzésen a nagyszünetben már két gól volt a vendégek előnye, és a fordulás után ez csak nőtt. Elsősorban Németh Dániel és Martin Kolarik dupláinak köszönhetően az állás a zárófelvonás előtt már hat gól volt. A negyedik negyedben még egyet közétett a Szentes, így kialakítva a 17-10-es végeredményt.

Férfi Ob I., feljutásért:

Miskolc VLC – Valdor Szentes 10 – 17 (1-2, 3-4, 3-7, 3-4)     (összesítésben 14-23)
Gólszerzők: Jakab Dániel 3, Bánhidy Attila 2, Török Viktor 1, Párkányi Ákos 1, Gergely Balázs 1, Keresztes Ferenc 1, Eamon Lui 1 illetve Kistamás Zsolt 4, Martin Kolarik 4, Nagy Márton 3, Hegedűs István 2, Németh Dániel 2, Szabó I. Zoltán 1, Werner Richárd 1

Gól/Büntetődobás: 1/1 illetve 2/2
Gól/Emberelőnyből: 0/3 illetve 1/4

A párharc végeredménye:  2-0 a Szentes javára.