2014 október 19.

Bajnokok Ligája: Csoportgyőzetesként menetelt tovább az OSC

Az OSC a Bajnokok Ligája utolsó csoportmérkőzésén sem talált legyőzőre. Vincze Balázs csapata, ha egy kicsit nehezen is, de legyűrte a Duisburgot, így megszerezve gruppettójukban az első helyet, és várják a harmadik kör sorsolását…

2014-2015 OSC- Duisburg01

Nem volt egyszerű feladata az OSC-nek a mai napon, hiszen a mérkőzést látva kicsit még izgulnunk is kellett.

Az első negyedben Kovács Gábor szerezte meg a hazaiaknak a vezetést, három perc elteltével, majd jött Kalberg az utolsó fél percben és egalizált. A második negyedben sem akart lemaradni a német csapat, Gór-Nagy és Bátori révén már vezetett az OSC kettővel, de a hajrára egy maradta az előnyből, hiszen Schüler 4-3-ra módosította az állást, a nagyszünetre pedig 5-4 volt az eredmény.

A harmadik nyolc percben hol az OSC, hol a Duisburg kapuja rezdült, végül Drasko Brguljan lábtempójának köszönhetően 8-6 volt a magyar alakulatnak a záróakkor előtt. Az utolsó negyedben egyre jobban nyílt az olló, Szentesi góljával már 11-6 is volt az eredmény, a végén még két szépségtapasz német részről. Az OSC 11-8-as győzelmével megszerezte a csoportelsőséget.

A másik magyar csapat, a Szolnok másodikként ment tovább a gruppettójából, itt az első lett a Kragujevác. Sorsolás holnap, akár a két honi csapatot is összesorsolhatják, hiszen a mostani négy első majd egy-egy csoportmásodikot kap.

A négy csoportból továbbjutott csapatok: A-Híd OSC Újbuda, Digi Oradea, Pro Recco, Crvena Zvezda, Primorje Rijeka, Mladost Zágreb, Radnicki Kragujevác, Szolnoki Dózsa-Közgép

A Bajnokok Ligájának mai eredményei az D csoportból:

A-Híd-OSC-Újbuda – ASC-Duisburg (német) 11-8 (1-1, 4-3, 3-2, 3-2)

OSC: Bisztritsányi – Bátori 2, Graham 1, Brguljan 1, Salamon, Kovács 2, Bundschuch 1. Csere: Hegedüs, Juhász 2, Gór-Nagy 1, Decker, Szentesi Á. 1. Vezetőedző: Vincze Balázs

Duisburg: Schenkel – Eidner 2, Schüler 3, Obschernikat, Kalberg 1, Theis 1, Real 1. Csere: Goma i Esforzado, D. Grohs, Möller, Ianc, M. Grohs. Vezetőedző: Arno Troost

Vincze Balázs, a mérkőzés után: A mérkőzés nehézségét igazából az adta meg, hogy tét nélküli volt. Az egyetlen tétje az volt, hogy olyan szinten komolyan kell venni, hogy nyerni kell. Egy edző számára elég idegesítően alakult a mérkőzés, de a negyedik negyedben mikor sebességet kellett váltani, hogy biztosan meglegyen a találkozó akkor négy perc alatt elléptünk.