2026 június 11.

Vízilabda BL – Megszakadt a sorozata, a bronzért játszhat az FTC férfi csapata

A címvédő FTC-Telekom Waterpolo férfi vízilabdacsapata ötméteresekkel 13-11-es vereséget szenvedett csütörtökön a spanyol Barceloneta együttesétől a Bajnokok Ligája máltai négyes döntőjének első elődöntőjében.

MTI/Bodnár Boglárka

A Burián Gergelyt foglalkoztató és a Vigvári Vincét sérülés miatt nélkülöző spanyolok a sikerükkel megszakították a magyar csapat sorozatát, ugyanis a ferencvárosiak egymást követő a harmadik végső sikerükre hajtottak. A Barceloneta 2014-es győzelme óta hetedik alkalommal jutott a legjobb négy közé a BL-ben, de most először került a fináléba.

A zöld-fehérek a szombati bronzmérkőzésen a Zalánki Gergőt, illetve Angyal Dánielt foglalkoztató görög Olimpiakosz és a 11-szeres győztes olasz Pro Recco összecsapásának vesztesével találkoznak.

Bajnokok Ligája, négyes döntő (Málta), férfiak, elődöntő:

Barceloneta (spanyol) – FTC-Telekom Waterpolo 13-11 (3-2, 3-1, 1-3, 2-3, 4-2) – ötméteresekkel

———————————————————————————————-

gólszerzők: Velotto 4, Biel 3, Echenique, Tahull 1-1, illetve Manhercz, Fekete 2-2, Di Somma, Jansik Sz., Mandic, Vigvári Ve., Argiropulosz 1-1

FTC-Telekom Waterpolo:

Vogel – Vámos, Mandic, Jansik, Manhercz, Argiropulosz, De Toro – cserék: Nagy Á., Di Somma, Fekete, Varga V., Vigvári Ve., Vismeg

Mindkét gárda magabiztos teljesítménnyel jutott a négyes döntőbe, a Barceloneta veretlenül zárta a negyeddöntős kört, így már lehetséges trónkövetelőként emlegették, azonban a spanyol bajnoki döntőben elvesztette egyik húzóemberét, a magyar válogatott Vigvári Vincét, akinek eltört egy csont a kezében, ezért meg is kellett műteni. Nyéki Balázs ezzel szemben a legerősebb összeállításban küldhette csatába együttesét, erre szinte az egész szezonban nem volt példa.

Közel három percet kellett várni az első gólra, mivel mindkét gárda parádésan védekezett, a spanyolok végül emberelőnyből szerezték meg a vezetést, a Ferencváros viszont két fórt is kihagyott. A zöldsapkások Fekete Gergő távoli szabaddobásával egyenlítettek, azonban a harmadik előnyt sem értékesítették, ráadásul azonnal megúszásból büntetett Gonzalo Echenique. Az FTC olasz légiósa, Edoardo Di Somma rögtön a következő támadásnál javította korábbi hibáját, de a negyed végén Alessandro Velotto másodszor is bevette Vogel kapuját (3-2).

Nagy Ákos kihagyott ziccerével indult a második felvonás, majd Fekete is közelről lőtte fejbe Unai Aguirrét. A rivális emberelőnyből növelte előnyét, az FTC pedig újabb fórt rontott. Jansik Szilárd szemfüles találatával zárkózott a magyar csapat, Velotto viszont harmadszor is betalált, ezúttal létszámfölényben. Az ötödik ferencvárosi előny is kihasználatlanul maradt – Di Somma lőtte szét a felsőlécet -, Aguirre pedig ismét a fejével védett, majd hergelte kicsit Manhercz Krisztiánt. A túloldalon Biel lőtt el váratlanul a blokk mellett (6-3). A hatodik magyar fórt Fekete lőtte a spanyol kapusba, lezárva ezzel a félidőt.

A fordulást követően Burián kiállítását sem használta ki az FTC, a spanyolok önkívületi állapotban voltak. A nyolcadik előnyét váltotta először gólra a Ferencváros, a háromszoros olimpiai bajnok Dusan Mandic lövése a blokkról vánszorgott a kapuba, majd egy jó védekezés után Vigvári Vendel fordult le és fejezte be egyedül az akciót. A feltámadó Ferencváros Manhercz emberelőnyös pattintásával érte utol riválisát (6-6), amely létszámfölényben még lövésig sem jutott. A spanyolok Biel révén egy perccel a szünet előtt kerültek újra előnybe, a dudaszó előtt Mandic egyenlíthetett volna fórban, de Aguirre „lenyelte” a lövést.

Magyar fórral indult a záró nyolc perc, Manhercz pedig ezúttal magabiztos volt és 7-7-re alakította az állást. A spanyolok hosszú ideje nem tudtak gólt lőni, edzőjük pedig időt kért az emberelőny megjátszása előtt, de Biel lövése a kapufáról oldalra pattant ki. A túloldalon is jött a fór, és ugyanúgy az időkérés is, Nyéki Balázs szavai után Sztilianosz Argiropulosz fejezte be a tervet, ezzel először vezetett az FTC. A spanyolok fórból egyenlítettek, a másik oldalon Manhercz lehetetlen helyzetből próbált meg gólt szerezni emberelőnyben. A kivédekezett spanyol előny után Fekete lódult meg a bal oldalon, majd hatalmas erővel lőtt Aguirre vállai fölé, talpra ugrasztva a publikumot. Másfél perc volt hátra, amikor a magyarok fórt kaptak, Nyéki Balázs újra időt kért. A megbeszélés után Fekete került helyzetbe, de lövése két blokkoló kézen elhalt. A túloldalon is jött a kiállítás, Velotto pedig Vogel feje fölött a hálóba lőtt. Bő fél perc maradt hátra, de nem jutott lövésig a Ferencváros, ahogyan a spanyolok sem, így – akárcsak szerdán az FTC női csapatánál – jöhettek az ötméteresek.

Manhercz és Sanahuja nem hibázott az első párban, Mandic a kapufára pattintott, Echenique a hálóba lőtt. Fekete a kapusba bombázott, Biel viszont magabiztos volt. Vámos kilőtte a bal felsőt, de ez már nem számított, mert Valls eldöntötte az elődöntő sorsát.

később:

Pro Recco (olasz)-Olimpiakosz (görög) 21.00

(MTI-vizipolo.hu)



Kapcsolódó cikkek