2017 augusztus 21.

Kimagaslóan teljesítettek sportolóink – Megvan, hány érmet szereztünk a Masters világbajnokságon

Tegnap ünnepélyesen is véget ért a 17. FINA Masters Világbajnokság, amely hazai sportolóink kiemelkedő szereplésével zárult.

Budapest, 2017. július 29. Szurkolók nézik a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntõjében játszott Magyarország - Horvátország mérkõzést a Duna Arénánál kialakított szurkolói zónában 2017. július 29-én. MTI Fotó: Bruzák Noémi

Budapest, 2017. július 29.
Szurkolók nézik a 17. vizes világbajnokság férfi vízilabdatornájának döntõjében játszott Magyarország – Horvátország mérkõzést a Duna Arénánál kialakított szurkolói zónában 2017. július 29-én.
MTI Fotó: Bruzák Noémi

Minden idők legjobb FINA Masters világbajnokágán az öt diszciplínában a magyar sportolók 42 arany -, 44 ezüst -, és 35 bronzérmet szereztek. A magyar masters sportolók így összesen 121 érmes helyezéssel zárták a balatonfüredi és budapesti versenyeket.

Szívből gratulálunk masters sportolóinknak az elért eredményekhez!

Nyíltvízi úszásban az alábbi eredményekkel büszkélkedhetünk:

Graffjody Eszter 75-79 korcsoport 1. hely
Szokol Dianna 45-49 korcsoport 2.hely
Kalaus Valter 45-49 korcsoport 2.hely
Nagy-Pál Levente 35-39 korcsoport 3.hely

A szinkronúszó versenyeken az alábbi kiemelkedő eredmények születtek:

Synus Szinkronúszó Egyesület:
Radványi Dóra szóló 25-29 korcsoport 2.hely
Radványi Dóra és Goschy Miklós vegyes páros 25-29 korcsoport 3.hely

Budapesti Honvéd Sportegyesület:
szinkronúszó szakosztály csapat 25-34 korcsoport 3.hely

BVSC:
Kiss Júlia és Gieszerné Győri Juli duó 25-29 korcsoport 1.hely
Stumpf Kata és Kovács Dorottya duó 25-29 korcsoport 2.hely
Marschalkó Petra kombi 25-39 korcsoport 1.hely
A műugrás versenyszámaiban magyar éremeső hullott:

Aranyérmesek:
Női 1 méter Farkas Andrea (RLSE) 60-64 korcsoport
Női 3 méter Farkas Andrea (RLSE) 60-64 korcsoport
Női torony Farkas Andrea (RLSE) 60-64 korcsoport
Női 3 méter Bogyay Anna (RLSE) 25-29 korcsoport
Női torony Sárközy Szilvia (RLSE) 40-44 korcsoport
Férfi torony Tóth Gergely (TMSE) 30-34 korcsoport
Női szinkron 3 méter Bogyay Anna-Sárközy Szilvia (RLSE) 50-99 korcsoport
Női szinkron torony Farkas Andrea-Sárközy Szilvia (RLSE) 100+ korcsoport

Ezüstérmesek:
Női 1 méter Sárközy Szilvia (RLSE) 40-44 korcsoport
Női 3 méter Sárközy Szilvia(RLSE) 40-44 korcsoport
Női 1 méter Bogyay Anna (RLSE) 25-29 korcsoport
Női 1 méter Haász Magdolna(RLSE) 70-74 korcsoport
Női 3 méter Király Zsófia (PSE) 30-34 korcsoport
Férfi 1 méter Kelemen József (HUVK) 45-49 korcsoport
Mix szinkron torony Sárközy Szilvia-Kormos János (RLSE) 100+ korcsoport

Bronzérmesek:
Női 3 méter Pálfi Mariana (SzHSE) 55-59 korcsoport
Női torony Pálfi Mariana (SzHSE) 55-59 korcsoport
Férfi 1 méter Tóth Gergely (TMSE) 30-34 korcsoport
Férfi 3 méter Tóth Gergely (TMSE) 30-34 korcsoport
A férfi és női vízilabda mérkőzések is kiemelkedő magyar sikerekkel zárultak:

Bull’s Blood (férfi) 35+ korcsoport 1. hely
Millenium (férfi) 40+ korcsoport 1. hely
Ybl-Octopus (férfi) 45+ korcsoport 1. hely
Budakalász (női) 30 + korosztály 1. hely

Neptun (férfi) 30 + korosztály 2. hely
ESE (férfi) 35 + korosztály 2. hely
Happy Hippos (férfi) 50 + korcsoport 2. hely
Walrus +55 korcsoport 3. hely
MAFC +30 korcsoport 3.hely

Az úszás versenyszámai igazán népszerűek voltak a magyar masters sportolók körében, ebben a sportágban összesen 83 érmet hoztunk el, 66 érmet egyéniben és 17-et váltóban.

Egyéni aranyérmesek:
Bánki Horváth Béla kcs:15 Szegedi Deres SE 200m hát
Bánki Horváth Béla kcs:15 Szegedi Deres SE 100m mell
Bánki Horváth Béla kcs:15 Szegedi Deres SE 200m hát
Bánki Horváth Béla kcs:15 Szegedi Deres SE 50m hát
Boulsevicz Beatrix kcs:2 Dunakanyar SE 100m pillangó
Fábián Béla kcs:12 Egri Senior Úszó Klub 100m mell
Fábián Béla kcs:12 Egri Senior Úszó Klub 200m vegyes
Flóra Katalin Dr. kcs:12 Debreceni Szenior ÚK 200m vegyes
Flóra Katalin Dr. kcs:12 Debreceni Szenior ÚK 100m hát
Flóra Katalin Dr. kcs:12 Debreceni Szenior ÚK 50m hát
Graffjódy Eszter kcs:11 Egri Senior Úszó Klub 3km úszás
Leposa Milán kcs:2 Pénzügyõr SE 100m mell
Kalaus Valter kcs:5 Budapesti Honvéd SE 100m gyors
Kalaus Valter kcs:5 Budapesti Honvéd SE 200m gyors
Kalaus Valter kcs:5 Budapesti Honvéd SE 400m gyors
Kováts Miklós kcs:11 Törökbálinti Senior SC 200m hát
Kováts Miklós kcs:11 Törökbálinti Senior SC 100m hát
Kováts Miklós kcs:11 Törökbálinti Senior SC 50m hát
Marosi Melinda kcs:5 Budapesti Honvéd SE 100m gyors
Marosi Melinda kcs:5 Budapesti Honvéd SE 50m gyors
Venczel Kincső kcs:4 Szentesi ESC 200m pillangó
Weidinger Piroska kcs:11 Iron Aquatics 100m gyors
Weidinger Piroska kcs:11 Iron Aquatics 200m gyors
Weidinger Piroska kcs:11 Iron Aquatics 400m gyors

Egyéni ezüstérmesek:
Bánhidy Attila kcs:11 Törökbálinti Senior SC 50m gyors
Balla Mária kcs:10 Törökbálinti Senior SC 100m hát
Balla Mária kcs:10 Törökbálinti Senior SC 50m hát
Csikány József kcs:10 Törökbálinti Senior SC 200m hát
Csikány József kcs:10 Törökbálinti Senior SC 100m hát
Fábián Béla kcs:12 Egri Senior Úszó Klub 200m mell
Fábián Béla kcs:12 Egri Senior Úszó Klub 50m mell
Kalaus Valter kcs:5 Budapesti Honvéd SE 3km úszás
Kalaus Valter kcs:5 Budapesti Honvéd SE 800m gyors
Keresztes Mátyás kcs:1 Triton SE 100m gyors
Leposa Milán kcs:2 Pénzügyõr SE 200m mell
Molnár Rita kcs:10 Törökbálinti Senior SC 800m gyors
Puskás Pál kcs:15 Debreceni Szenior ÚK 50m gyors
Schönek András kcs:4 Budapesti Honvéd SE 200m gyors
Szabó Tamás kcs:1 Hódmezõvásárhelyi SUVC 50m mell
Szokol Diana Dr. kcs:5 Nyírszenior ’97 3km úszás
Szokol Diana Dr. kcs:5 Nyírszenior ’97 800m gyors
Szokol Diana Dr. kcs:5 Nyírszenior ’97 400m gyors
Tompa Orsolya kcs:1 Swim Life 100m pillangó
Venczel Kincső kcs:4 Szentesi ESC 100m pillangó

Egyéni bronzérmesek:
Balla Mária kcs:10 Törökbálinti Senior SC 200m hát
Bardócz László kcs:11 Törökbálinti Senior SC 50m hát
Boulsevicz Beatrix kcs:2 Dunakanyar SE 200m gyors
Boulsevicz Beatrix kcs:2 Dunakanyar SE 200m pillangó
Csanádiné Tóth Magdolna kcs:9 Iron Aquatics 100m mell
Csanádiné Tóth Magdolna kcs:9 Iron Aquatics 200m mell
Csikány József kcs:10 Törökbálinti Senior SC 50m hát
Jakab Dóra kcs:2 Swim Life 50m pillangó
Keresztes Mátyás kcs:1 Triton SE 50m gyors
Kászonyi Ilona kcs:12 Törökbálinti Senior SC 200m mell
Krasznai Róbert kcs:11 Debreceni Szenior ÚK 400m vegyes
Leposa Milán kcs:2 Pénzügyõr SE 50m mell
Máté István Hunor kcs:2 Törökbálinti Senior SC 100m mell
Molnár Rita kcs:10 Törökbálinti Senior SC 400m gyors
Nagy-Pál Levente kcs:3 Budapesti Honvéd SE 3km úszás
Pecz Réka kcs: Iron Aquatics 200m mell
Szepesi Nikolett kcs:2 Budapesti Delfinek 200m hát
Szepesi Nikolett kcs:2 Budapesti Delfinek 100m hát
Szepesi Nikolett kcs:2 Budapesti Delfinek 50m hát
Venczel Kincső kcs:4 Szentesi ESC 400m vegyes
Venczel Kincső kcs:4 Szentesi ESC 200m vegyes
Vincze Krisztina kcs:1 Hódmezõvásárhelyi SUVC 200m hát

Váltó aranyérem:
Törökbálinti Senior SC kcs: 280+ 4x50m férfi gyors
Csaba László (1948) /Bánhidy Attila (1940) / Csikány József (1943) / Erdélyi Ferenc
(1952)

Budapesti Honvéd SE kcs: 160+ 4x50m mix gyors
Schönek András (1977) / Cerva Dóra (1974) / Zubor Attila (1975) / Marosi Melinda (1970)

Egri Senior kcs: 320+ 4x50m mix vegyes
Madaras Sándorné (1931) / Fábián Béla (1937) /Graffjódy Eszter (1940) Bíró József (1939)
Váltó ezüstérem:
Budapesti Honvéd SE kcs: 160+ 4x50m férfi gyors
Schönek András (1977)/ Szlovák Szabolcs (1980) / Zubor Attila (1975) / Kalaus Valter (1970)

Törökbálinti Senior SC kcs: 280+ 4x50m női gyors
Balla Mária (1944)/ Molnár Rita (1946)/ Angyalföldi Éva (1944) / Baranyi Judit (1954)

Törökbálinti Senior SC kcs: 160+ 4x50m női gyors
Szûcs Dóra (1975) / Asztalos Lilla Fanni (1977) / Molnár Zsuzsa (1984) / Csikány Csilla (1968)

Swim Life kcs: 120+ 4x50m női gyors
Tompa Orsolya (1991)/ Fülöp Mariann (1984) / Jakab Dóra (1983) / Csobánki Zsuzsa (1983)

Törökbálinti Senior SC kcs:280+ 4x50m férfi vegyes
Csikány József (1943) / Somlai Gábor (1944) / Csaba László (1948) / Erdélyi Ferenc (1952)

Törökbálinti Senior SC kcs: 240+ 4x50m nõi vegyes
Balla Mária (1944) / Csapó Katalin (1952) / Asztalos Lilla Fanni (1977) / Baranyi Judit (1954)

Törökbálinti Senior SC kcs: 280+ 4x50m mix gyors
Erdélyi Ferenc (1952) / Balla Mária (1944) / Molnár Rita (1942) / Bánhidy Attila (1940)

Törökbálinti Senior SC kcs: 240+ 4x50m mix gyors
Márton István (1958) / Baranyi Judit (1954) / Csikány Csilla (1968) / Csaba László (1948)

Debreceni Szenior ÚK kcs: 320+ 4x50m mix vegyes
Puskás Pál (1921) / Flora Katalin Dr. (1934) / Krasznai Róbert (1940) / Gombkötõné Tóth Ilona(1950)

Törökbálinti Senior SC kcs: 280+ 4x50m mix vegyes
Csikány József (1943) / Somlai Gábor (1944) / Baranyi Judit (1954) / Balla Mária (1944)
Váltó bronzérem:
Debreceni Szenior ÚK kcs: 320+ 4x50m férfi vegyes
Puskás Pál (1921) / Horkay György Dr. (1944) / Bitskey István Dr. (1941) / Krasznai Róbert (1940)

Swim Life kcs: 120+ 4x50m női vegyes
Tompa Orsolya (1991) /Jakab Dóra (1983) / Csobánki Zsuzsa (1983) / Fülöp Mariann (1984)

Iron Aquatics kcs: 320+ 4x50m mix gyors
Liptai József (1937) / Tóth-Kecskés László (1937) / Kenderfi Józsefné (1936) / Molnárfi Sándorné (1938)

Budapesti Honvéd SE kcs: 160+ 4x50m mix vegyes
Schönek András (1977) / Flaskay Mihály (1982) / Cerva Dóra (1974) / Marosi Melinda (1970)

(Fina-Budapest 2017)



A hozzászólások jelenleg ezen a részen nincs engedélyezve.

Kapcsolódó cikkek